MUSA EROĞLU, HATAY’DAN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

  • Eklenme Tarihi :29.08.2022 | 11:08

Hatay’ın Arsuz ilçesinde konser vermek üzere sahne alan Türk Halk Müziğinin büyük ustası Musa Eroğlu, tezenesiyle yürekler dokunurken, Hatay’ı Hataylıdan daha iyi bildiğini aktardı.

MUSA EROĞLU, HATAY’DAN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

Hatay’ın Arsuz ilçesinde sahne alan Türk Halk Müziğinin güçlü sesi ve devlet sanatçısı Musa Eroğlu yoğun ilgi gördü. Sapphire kır bahçesinde gerçekleştirilen konserde alkışlarla sahneye çıkan büyük usta Musa Eroğlu, ayakta alkışlandı. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Sivil toplum kuruluş temsilcileri ile THM severlerin katıldığı gecede Eroğlu, birbirinden güzel eserleri seslendirdi.

Eroğlu, Hatay’da tarih boyunca 13 imparatorlukların kurulduğunu, dağlarından yağ ovadan bal damlayan yer olduğunu söyledi.

Türk sanat müziği sanatçısı Musa Eroğlu, halkla buluşmanın çok önemli olduğunu vurgulayarak “Sizlere katılım gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraki konserimizi de şehir merkezinin içinde veririz” dedi.

Hatay bölgesi için müthiş bir tarihi bölge olduğunun altını çizen Eroğlu, “1968 yıllarda buraları çok iyi biliyordum. Gelişmiş bir yerdi buralar 70 li yıllar 30-35 bin nüfusu vardı. Demirçelik fabrikası yeni kuruluyordu. Doğu’nun denize en yakın yeri Hatay. Baya önemli bir yer şöyle tabir ederler. Dağlarından yağ ovadan Bal damlayan yer Hatay. Tarihte kurulan 23 imparatorluğun 13’ünün Hatay’da kurulduğunu ben şöyleyeyim dinlesinler. İlk Hristiyan sözcüğü Hatay’da Sen Piere tarafından telaffuz ediliyor. Müthiş bir tarihi var bölgenin” diye konuştu.(Haber Merkezi)