MÜRACAATLAR 1 OCAKTA BAŞLADI

  • Eklenme Tarihi :03.01.2024 | 13:12
  • Muhabir :Haber Merkezi

MÜRACAATLAR 1 OCAKTA BAŞLADI

İskenderun Müftüsü Ramazan Avcı, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen ödüllü hafızlık yarışması için müracaatların 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren başladığını bildirdi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığında çalışmayan ve çalışmamış olan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik hafızlık yarışması düzenlendiğini belirten İlçe Müftüsü Ramazan Avcı “1 Ocak 2024’den itibaren başlayan kayıtlarımız, bir ay kadar devam edecek. Bu 30 yaş ürerinde, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, Diyanet İşleri Başkanlığında çalışıyor olmaması gerekiyor. Diyanet İşleri Başkanlığından emekli olanların da başvuramıyor. Daha önce hafızlık yapmış, ancak belgesi olmayan vatandaşlar da Müftülüğümüze yarışma için müracaat yapabilirler” dedi.

İster 5 cüzden, ister 15 cüzden isterse de Kuran’ın tamamı olmak üzere üç ayrı kategoride hafızlık yarışması yapılacağını aktaran İlçe Müftüsü Ramazan Avcı “Geniş bilgiyi Müftülüğümüzün web sitesinden haber yapıyoruz, oradan da alabilirler. Biz vatandaşlarımızın katılmasını arzu ederiz ve sonunda da ciddi manada ödüller var. Türkiye genelinde yapılan bir yarışma. Önce ilçede, daha sonra ilde, sonrasında da Türkiye genelinde yapılacak. Müracaat eden herkesin müracaatını alıyoruz. Kadınlar da katılabilir” diye konuştu.