MUHTARLIĞIMIZA HAYIRLI OLSUN!

  • Eklenme Tarihi :20.10.2022 | 13:31

Altınçay Mahallesi Muhtarlık hizmet binasının temelini atan Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, “Muhtarlık mülki idare sisteminin en önemli basamaklarından bir tanesi.

MUHTARLIĞIMIZA HAYIRLI OLSUN!

Bu yüzden muhtarlarımızın rahat bir ortamda vatandaşlara hizmet edebilmesi çok önemli. Bu muhtarlık binası da bunu sağlayacak.” dedi. Hatay’da Antakya belediyesi tarafından yaptırılacak olan Altınçay Mahallesi Muhtarlığı hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Ak Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Ak Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Temel atma töreninde kısa bir konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tensipleriyle Türkiye’nin her yerinde mahalle muhtarlıklarının temel atma törenleri olduğunu söyledi.

MUHTARLIĞIMIZA HAYIRLI OLSUN

Altınçay Mahallesi Muhtarlığı hizmet binasının temelini atmak için bir araya geldiklerini belirten Yılmaz, “Muhtarlarımızın rahat bir ortamda vatandaşlarımıza hizmet edebilmeleri için bu tür hizmet binalarının sayısını kentimizde çoğaltacağız. Bugün burada Altınçay Mahalle Muhtarlığımızın hizmet binasının temelini atmak için bir araya geldik. 250 metrelik alan içerisinde 51 metre kapalı alanı bulunacak olan muhtarlık binamız inşallah 59 gün sonra hizmete girecek. Şimdiden mahallemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

AYNI PROJEYİ SARAYKENT MAHALLESİNDE DE UYGULAYACAĞIZ

Ak Parti İl Başkanı Adem Yeşildal’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun takdiri ile Türkiye’nin dört bir yanında muhtarlarla birlikte yol yürümeye devam ettiklerini belirterek, “Muhtarlarımız demokrasimizin vazgeçilmezleri ve halkımız tarafından da doğrudan seçilen milleti hizmetin bir makamındalar. Muhtarlarımızın başka sosyal hakları olmak üzere çalışma şartlarında çok önemli değişiklikler yaptık. Bugün burada Altınçay Mahallesi halkımızın daha iyi hizmet alabilmesi için, muhtarlık binamızın temelini atacağız. Aynı projeyi Saraykent Mahallemizde ve Kırıkhan Barbaros mahallemizde uygulayacağız.” dedi.

MUHTARLIK MÜLKİ İDARE SİSTEMİNİN EN ÖNEMLİ BASAMAĞI

Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu’da çok güzel bir vesileyle bir arada olduklarını belirterek, “Mülki İdare sistemimizin en önemli taşı, en önemli basamağı olan muhtarlık sisteminin çok güzel bir hizmet binasının temel atma töreninde beraberiz. Bugün aynı zamanda Muhtarlar günü, bu vesile ile tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum. Vatandaşlarımıza hizmet edecek olan bu binanın temelini birlikte atmaktan bende onur duyuyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Altınçay Mahalle Muhtarı Ali Demir’de muhtarlık binası için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a teşekkür etti.

TEMELİ BİRLİKTE ATTILAR

Yapılan konuşmaların ardından Altınçay Muhtarlığı Hizmet binasının temelini Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Antakya belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Adem Yeşildal birlikte attılar.