MUHTARLAR İLE BULUŞMA TOPLANTISI!

  • Eklenme Tarihi :12.08.2022 | 11:54

İskenderun'da Muhtarlarla Buluşma, Güvenlik ve Eğitim İstişare ve Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

MUHTARLAR İLE BULUŞMA TOPLANTISI!

Payas  Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili  Dr. Polat Kara'nın  başkanlığında ve ilgili,  yetkili kurum ve kuruluşların amirlerinin de katılımıyla "Muhtarlarla Buluşma,  Güvenlik  ve Eğitim İstişare ve Koordinasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde, İçişleri Bakanlığı ve  Hatay Valiliğinin talimatları gereğince tertip edilen "Muhtarlarla Buluşma, Halkla Buluşma, Eğitim ve Güvenlik İstişare - Koordinasyon Toplantısı"  İskenderun’da  düzenli olarak icra  ediirken mahallelerin  genel  durumu  başta olmak üzere, eğitim, sağlık,  asayiş, güvenlik, mahalli hizmetler  v. b. hususlar mütalaa  ediliyor.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası [İTSO] ev sahipliğinde icra edilen toplantıda; İlçe genelinde tüm  mahallelerde asayiş, güvenlik ve huzurun temin ve tesisine  ilişkin hususlar başta  olmak üzere eğitim, sağlık, idari, teknik ve teknolojik v. b.  kamu hizmetlerinin işleyişi ele alınarak, mahalle muhtarları ve kurum müdürlerinin  fikir  ve  önerileri  de alınmak suretiyle  detaylıca  ve  çözüm odaklı istişare de  bulunulmasının  yanı  sıra  meslek liseleri, teknik/mesleki eğitim faaliyetleri ve istihdam  konularına da değinildi.

Söz  konusu toplantıya;  Kaymakam Dr.  Polat Kara'nın yanı  sıra  İlçe Emniyet Müdürü Vekili Ümit Edremitli,  İlçe  Müftüsü  Osman Şekerci İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Yanmaz,kurum ve kuruluşlarımızın müdürleri, ilgili/yetkili kurum ve kuruluşların  teknik ve idari birim yetkilileri ile demokrasinin mihenk  taşları olan kıymetli mahalle muhtarlar katıldı. (Haber Merkezi)