MÜFTÜLÜK STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

  • Eklenme Tarihi :11.03.2024 | 13:35
  • Muhabir :Haber Merkezi

MÜFTÜLÜK STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" münasebetiyle bir çok kurum farkındalık yaratmak adına stant kurdu. Farkındalık yaratmak için üniversitede stant kuran kurumlardan biri de İl Müftülüğü oldu.  Vaizlerin ve Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi Kadın Kollarının görev aldığı stantta, kadına yönelik şiddetle mücadeleye ve İl Müftülüğü aile ve dini rehberlik çalışmalarına dikkat çekildi.

 

Stant ziyaretçilerine İl Müftülüğünce özellikle kadın ve aileye yönelik yürütülen hizmetler tanıtılarak Diyanet yayınlarından kitap, dergi ve Kur’anı Kerim hediye edildi. “Hadisler Balon Köşesi etkinliği”düzenlenerek katılımcılar tarafından balonlar patlatılıp içindeki kadınları konu alan hadisler okundu.

Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi uhdesinde uygulama alanı olan “İyilik Çarşısında”  Emekçi Kadınlarımızın iyilik üretip, bu iyilikleri başka ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için kaynak oldukları çalışmalar tüm halka ve kurumlara sunuldu.

Stantları ziyaret eden Hatay Valisi Mustafa Masatlı, eşi Esra Masatlı, İl Müftüsü Mevlüt Topçu, görevlilerden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak bu güzel çalışmaların zor zamanda çok anlamlı olduğunu ve farkındanlığın artmasına vesile olacağını söyleyerek tebriklerini ilettiler.