Muaythai Süper Ligi 3. Ayak Müsabakaları sona erdi

  • Eklenme Tarihi :12.08.2022 | 11:47
  • Muhabir :

Arsuz Belediyesi ve Türkiye Muaythai Federasyonu işbirliği ile düzenlenen 'Muaythai Süper Ligi 3. Ayak Müsabakaları' sona erdi.

Muaythai Süper Ligi 3. Ayak Müsabakaları sona erdi

Müsabakaları Arsuz Kaymakam Vekili Ahmet Açıkgöz, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Türkiye Muaythai Federasyonu Genel Sekreteri Korkmaz Atalay, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve sporseverler izledi.

Çeşitli illerden gelen sporcuların kıyasıya mücadele ettiği turnuvada kendi kategorisinde şampiyon olan kişilere, şampiyonluk kupaları verildi.

Müsabakaları değerlendiren Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Muaythai Uzak Doğuda gelişen bir spor dalıdır. Benim öğrendiğim ve gördüğüm kadarıyla insanların kendine güvenini yerine getiren bir spor dalı. Bunu yapan kişiler kendini savunmayı öğrenirken psikolojik olarak ta stres atıyor. Bir doktor olarak söylüyorum; vücudun her tarafı çalışıyor. Biz bu spor dalı dahil tüm branşları önemsiyoruz. Muaythai Federasyonuna ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Biz Arsuz Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanındayız. Bu şampiyonaya katılan tüm sporcu

arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)