MUAY THAİ’DE ŞAMPİYON

  • Eklenme Tarihi :09.06.2022 | 10:36

Trabzon'da yapılan Muay Thai Türkiye liseler arası şampiyonasına 48 kg sıklette önce Hatay şampiyonu, sonra Akdeniz bölgesi şampiyonluğunu kazanan Mustafa Nebi Barak, Türkiye’yi Malezya’da temsil etmek için önünde bir maç kaldı.

MUAY THAİ’DE ŞAMPİYON

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi öğrencisi Mustafa Nebi Barak, Muay Thai 48 Kg.’da Türkiye şampiyonası için Trabzon’da geçen yılın Türkiye şampiyonu Can kaya ile ringe çıktı. Ortaya koyduğu performansla geçen yılın Avrupa ve Türkiye şampiyonu Kaya’yı nakavt eden Barak, Türkiye şampiyonu olarak İskenderun’a döndü.

 

Maçlara, İskenderun Ticaret Odası ve Yeminli Mali Müşavir Nevzat Barak’ın sponsorluğunda katılan Mustafa Nebi Barak’ın şampiyonluğu spor camiasını sevince boğdu.

Haftaya Antalya’da yapılacak Gençler Türkiye Şampiyonası’na da Barak, burada şampiyon olması halinde Türkiye’yi Malezya’da temsil edecek.

Şampiyon sporcu Mustafa Nebi Barak, Antalya’daki müsabakalardan şampiyon olarak ayrılacağı sözünü vererek “Liseler arası şampiyonada bana destek veren okul idarecilerim, İTSO yönetimi ve amcam Nevzat Barak’a teşekkür ederim. Şimdi tek hedefim güzel ülkemi Malezya’da temsil etmek. Bunun için de Antalya’daki şampiyonayı çok önemsiyorum. Bu şampiyonadan da birinci olarak ayrılacağıma inancım tamdır” dedi.

Kendini müsabakalara hazırlayan Raks Spor salonu Antrenörü Serdar Keskin’e de teşekkür eden şampiyon Barak, şampiyonluk sözü verdi. (Haber Merkezi)