MOTOSİKLET TUTKUNLARI ŞEHİT GEDİK’İ UNUTMADI

  • Eklenme Tarihi :13.08.2022 | 08:03

Trabzon Maçka kırsalında 5 yıl önce teröristlerle sıcak temas sırasında Eren Bülbül'ü korurken şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’i İskenderunlu motosiklet tutkunları unutmadı ve mezarı başında andı.

MOTOSİKLET TUTKUNLARI ŞEHİT GEDİK’İ UNUTMADI

İskenderun Körfez Motosiklet Derneği üyeleri şahadetinin 5. Yıldönümünde Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik için önce Atatürk anıt alanında toplandı. Körfez Motosiklet grubu Başkanı Emre Berkil burada kısa bir konuşma yaparak şanlı bayrağın göklerde dalgalanmasını şehitlere borçlu olduklarının altını çizerek “Bizler de bu bayrağın dalgalandığı her yerde sürüş yapan motorcularız. Bizler şehitlerimize minnettarız. Kortejimiz Eren Bülbül’ü korumak isterken 41. Yaşında 41 kurşunla şehit olan Ferhat Gedik’i anma sürüşü yapacağız” diye konuştu.

 

Motosiklet grubu İskenderun Anıt alalından oluşturulan kortejle şehit Astsubay Ferhat Gedik’in annesi Hatice Gedik’in evinin bulunduğu Bekbele mahallesine gitti. Burada duygu dolu gözlerle gelenleri bekleyen Annenin elini önce güvenlik nedeniyle korteje eşlik eden Yunus polisler öptü. Arından da İskenderun Körfez Motosiklet grubu Başkanı Emre Berkil yanlarında getirdiği Türk Bayrağı Anne Hatice Gedik’e teslim edip elini öptü.

Şehit annesi Hatici Gedik ise bu yapılanların kendisini çok fazlasıyla mutlu ettiğini ifade ederek “Allah herkesten razı olsun çok mutluyum, gururlandı. Acısı çok büyük ama içimizden yüreğimizden çıkmıyor. Ama gururluyuz” dedi.

Motosiklet tutkunları burada ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı, daha sonra şehit Astsubay Ferhat Gedik’in mezarına giderek burada hem dua okudular hem de mezarını Türk bayraklarıyla donattılar. (Haber Merkezi)