MONREVE FARK YARATACAK

  • Eklenme Tarihi :22.05.2023 | 11:17

İskenderun Teknik Üniversitesi Yerleşkesi’nde Arkas Holding tarafından AFAD koordinasyonunda 260 konteynerin yer aldığı Arkas Yaşam Merkezi’nde açılan kütüphanede İskenderun’daki depremzede çocuklar kitapla buluştu.

MONREVE FARK YARATACAK

Kütüphanede, Arkas Spor’un Fenerbahçe HDI Sigorta ile yaptığı maçta toplanan bağışlarla satın alınan 3 bin 500 kitap bulunuyor. Sanat köşesi, etkinlik, söyleşi ve ders çalışma alanı bulunan “Monreve” isimli kütüphanede, 0-18 yaş arası tüm çocuk ve öğrencilerin faydalanabileceği kitaplar yer alıyor. İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, yaşam merkezinde 260 konteynerde 1000 depremzedenin kaldığını söylerken, konteyner kentlerde örnek teşkil edecek bir kütüphane oluşturulduğunu söyledi.

DEMİRYÜREK: ÇOCUKLAR BURADA İYİ VAKİT GEÇİRECEK

Konteynerin yanı sıra burada kalan depremzedelerin yemek ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması konusunda destekte bulunan holding yetkililerine teşekkür eden Demiryürek, çocukların açılan kütüphanede güzel vakit geçireceğini belirtti. Kaymakam Demiryürek, ayrıca T.C. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkanı Prof. Dr. İskender Pala’nın İskenderun’a yaptığı geçmiş olsun ziyareti sonrası gönderdiği kitaplarından oluşan bir seti de kütüphaneye hediye etti. Konteyner kentin koordinatörü Hasan Şen de kütüphanede sadece çocuklar için değil, yetişkinlerin de okuyabileceği kitapların yer aldığını belirterek, “Kütüphane, okul dışında çocuklarımızın hem ödevlerini yapabileceği, çalışabileceği, dinlenebileceği hem de kitap okuyabileceği bir ortam haline dönüştürüldü. Burada 3 bin 500 kitap var ama ilerde bunun sayısı artırarak ödünç kitaplarla evlerde de kitap okumalarını sağlayacak ortamı oluşturacağız” dedi. (Haber Merkezi)