Minik Öğrencilerden Ebru Performansı

  • Eklenme Tarihi :28.10.2022 | 13:56

Antakya ilçesine bağlı Arpahan İlkokulu’nda 29 Ekim kutlamaları kapsamında Ebru Sanatı etkinliği düzenlendi.

Minik Öğrencilerden Ebru Performansı

Okul yönetimi ve Geleneksel Türk Sanatları bölümünde  yüksek lisans yapmış olan sanatçı Turgut Camlı’nın çabaları ile gerçekleşen ebru etkinliğinde minik eller kendi seçtikleri renkler ile kağıtlara hayal dünyalarını yansıttılar. Bu etkinliği organize eden eski Antakya sokaklarında atölyesi bulunan, Geleneksel Türk Sanatları bölümünde  yüksek lisans yapmış olan sanatçı Turgut Camlı  ve okulun değerli öğretmenleri ile etkinliğe Türk Bayrağı yaparak başladılar.

 

Muhteşem bir etkinlikte Arpahan İlkokulu öğrencileri ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Usta Sanatçı Turgut Camlı  yaptığı açıklamasında:” Bu anlamlı organizasyonda unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızdan olan Ebru Sanatı'nı gelecek nesillere aktarmak için Arpahan İlkokulu öğrencilerine tanıtarak ,Malzeme, üslup ve tekniklerinin geleneksel olduğunu söyledikten sonra  boyalarının da doğal boya olduğunu özellikle vurguladım. Köyün Sosyo-ekonomik şartlarının yeterli düzeyde olmamasından kaynaklı çocukların bu etkinliğe kendi imkanlarıyla ulaşma şansı oldukça güçtü.Bizde okul yönetimi ile işbirliği yaparak 29 Ekim kutlamalarına özel böyle bir etkinliğe imza attık. Hayatlarında ilk kez ebru sanatı ile tanışan çocuklar Ebruzen Turgut Camlı ile ebru yapmanın sevincini yaşadılar. Ebru sanatının tüm inceliklerini öğrenen öğrenciler, bu keyifli etkinlikte kendi seçtikleri renkler ile kağıtlara hayal dünyalarını yansıttılar.Katılım gösteren tüm minik öğrencilerimize ,okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Etkinlik sonunda Arpahan İlkokul öğretmenleri Yunus Karaca, Ece Gök, Feryal Taşçı ve Feryal Akkaya ebru sanatı ile öğrencileri tanıştıran Geleneksel Sanat Atölyesi sahibi Turgut CamlI’ya şükranlarını sundular.