MEZELERİ BEĞENİYE SUNUYOR

  • Eklenme Tarihi :26.05.2022 | 08:39

Hatay ve Bölge mutfağının özellikle lokanta, restoranlarda vazgeçilmez lezzetlerinden soğuk mezeleri, İskenderun’da bir işletmeci vatandaşların evlerinde de tüketebilmelerine imkân veriyor.

MEZELERİ BEĞENİYE SUNUYOR

İşyerinde yaptığı mezeleri insanların damak tadına sunan işletmeci Mehmet Ali Aksoy, her gün onlarca çeşit mezeyle İskenderunluların hizmetinde olduklarını söyledi.

Günde ortalama 20 çeşit meze çıkardığını vurgulayan Mehmet Ali Aksoy “Bunların başında favori olarak en çok tercih edilen, dört mevsim tüketilen humusumuz geliyor. Hatay yöremize özgü en önemli mezelerimizden biri de muhammaradır. Babagannuç’umuz var, atom acıyı sevenler için. Yoğurtlu mezelerimiz var. Sarmamız, içli köftemiz, patates kızartmamız, sigara böreğimiz hepsini kendimiz burada yapıyoruz. bu şekilde günlük ortalama 20 ürün çıkartıyoruz. Yaz aylarında yoğurtlu mezelerimiz, fresh mezelerimiz daha çok tercih ediliyor. Acılı mezeler daha geride kalabiliyor. Hava sıcak olunca acı insanlara dokunabiliyor. Yaz aylarında meze satışları artıyor. Kışın insanlar genelde evlerinde oluyor. Yazın herkes balkonunda, bahçesinde keyifle oturup, misafir ağırlayabiliyor. O yüzden yazın işler daha hareketli oluyor” diye konuştu.

 

Diyet yapanların da mezeleri rahatlıkla tüketebileceğini kaydeden Aksoy; “Bizler de kendi sağlığımız için diyetisyenlerle iletişim halindeyiz. Mayonezsiz olan mezelerimizin hepsini diyetisyenlerimiz, diyet yaparken öneriyor. Mayonez olmayan tüm mezeler diyet yapılırken de rahatlıkla tüketilebilir” dedi. (Haber Merkezi)