MERAKLI VATANDAŞLAR SÜRECİ GECİKTİRDİ

  • Eklenme Tarihi :13.04.2022 | 10:08

MUHABBET KUŞUNU KAFESLEME SEFERBERLİĞİ

MERAKLI VATANDAŞLAR SÜRECİ GECİKTİRDİ

Hatay’ın İskenderun ilçesinde çarşı merkezinde ikamet eden bir sakinin bir buçuk gündür kayıp muhabbet kuşu çevredeki esnaflar tarafından görülünce, bir yere tünemiş kuşu kafeslemek için insanlar adeta seferber oldu.

Savaş Mahallesi Şehit Oğuz Yener Caddesi üzerindeki esnaflar yeksek bir yere tünemiş muhabbet kuşuna odaklandı. Yakın çevrede oturan bir sakine ait olduğu öğrenilen muhabbet kuşunun sahibine haber verildi ve kafeslenmesi için çevredeki esnafla vatandaşlar hem meraklı bakışlarla gelişmeleri izledi, hem de yardımcı olmak için seferber oldu.

MERAKLI VATANDAŞLAR SÜRECİ GECİKTİRDİ

Yaklaşık bir buçuk gündür kayıp olan ve aranan muhabbet kuşunu yakalamak için, sahibi evden içerisinde muhabbet kuşları bulunan kafesini getirdi. Kaldırıma yukarıda tünemiş kuşun görebileceği yere bırakılan kafesteki muhabbet kuşları karşılıklı ötüşmeye başladı. Bu anlarda ise yolan araçla, kaldırımdan yaya geçen vatandaşlar durup merak içerisinde durumu anlamaya çalıştıkça, yüksek yere tünemiş muhabbet kuşun aşağıdaki kafese inmesini geciktirdi.

Kısa bir süre sonra kafesteki kuşların ötüşüne, yukarıdaki muhabbet kuşu tam kafese inecekken, kaldırımdan insanların geçiş yapması tekrar kaçırdı ve başka yere tünedi. Biraz bekledikten sonra tekrar havalandı ve kafesin üzerine konan muhabbet kuşunun içeri girmesi beklendi, tam içeri girecekken çevredekilerden ürkünce yeniden kaçtı, ilk görüldüğü yere tünedi.  (Haber Merkezi)