MARAM ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

  • Eklenme Tarihi :22.12.2023 | 13:15
  • Muhabir :Haber Merkezi

Tayvan Kültür Merkezinde, insani yardım örgütü Maram sirk ve palyoço gösterisi organizasyonu yaptı.

MARAM ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Reyhanlı ve Reyhanlı’da misafir olan Suriye’li çocuklar ve veliler tüm gün yoğun katılımla sirki izlemeye geldiler. Toplam 6 seans gösteri yapan sirkte çocuklar çok eğlendiler. Sirk ve palyoço  görüntüleri merak ve heyecanla izleyen minikler için eğlenceli aktiviteler de yapıldı. Velilerin hareketli müziklerde dans yarışmasını izlerken neşe içinde kahkaha attılar. Yüz boyamaya da ilgileri yoğundu. İstedikleri modellerle yüzlerini boyatmak hoşlarına gitti.
Anne babalar  çocuklarıyla böyle bir etkinlikte bulunmaktan memnundular.
 Sirk ekibi  ve yöneticiler  seneler süren çalışmalarının neticesinde bu gösteriyi hazırladıklarını anlattılar.
Yıllardır bu sektörün içindeyiz. Zaten sinema ve tiyatro  da yapıyoruz. Çok uzun yıllar çocuk tiyatrosu yaptık. .  Ama şu an depremin acılarını unutyırmak ve deprem bölgesinde "Sanatın iyileştirici işlevini unutmadan çocukları güldürmek için  bu organizasyonu yaptık. Çocuklara depremi unutturmak için kolları sıvadık.Palyaço kostümüyle etkinliğe katılan  palyoçalar  duygularını dile getirirken,İlk defa palyaço gördüler. Çocukların gözlerindeki mutluluğu gördüm ve hepimiz çok mutlu olduk." dedi.
Palyaço kıyafeti  ile Tayvan Kültür metkezinin bahçesinde şarkılar eşliğinde Reyhanlı çocuklarıyla oyunlar oynadılar .Gönüllüler, son olarak da Tayvan Kültür Merkezindeki  Çocukların yüzlerini boyadıkları  çocuklarının eğlenceli vakit geçirmesini sağladı. Gönüllüler "Çocukların kalplerine dokunarak, unutamayacakları anılar yaşamalarını sağlamaya çalıştılar.