LİMONLAR DALINDA KALMAYACAK

  • Eklenme Tarihi :15.05.2023 | 11:16

Türkiye’de limon üretiminde önemli yere sahip olan Hatay’ın Arsuz ilçesinde üreticiye, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’in çağrısı ile AK Partili Büyükşehir Belediyeleri sahip çıktı.

LİMONLAR DALINDA KALMAYACAK

Bir süredir limonların satılması için talepte bulunan üreticilerin sesini Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel duyurdu, girişimleri sonucunda AK Partili Büyükşehir Belediyeleri devreye girerek dalda kalan limonları almaya başladığı bildirildi.

BİR ARADAYIZ

Depremin ilk anından itibaren bölgeyi yalnız bırakmayan AK Partili Belediyelerin yine bir kez daha desteklerini göstererek çiftçilere katkı vermeye devam ettiğini ifade eden AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, “Arsuz ilçemiz bölgemizin narenciye üretim merkezlerinden bir tanesi. Depremden ötürü ürünlerini satmakta zorlanan üreticilerimiz için bugün AK Partili belediyelerimizin başlattığı bir kampanyayı duyurmak için bir aradayız” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNE TEŞEKKÜR

AK Partili belediyelerin mahsulü elinde kalan üreticilerin mahsullerini, limon başta olmak üzere narenciye ürünlerini satın alıp üreticilere, çiftçiye destek olduklarını belirten Milletvekili Özel “Buradan ilk olarak Kocaeli Büyükşehir ve Bursa Büyükşehir Belediyelerimizin satın almış oldukları ürünleri tırlarla belediyelerimize ulaştıracağız. Bu kampanyaya destek olan Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki Bakanımıza ve Büyükşehir Belediyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Başlatılan kampanyadan dolayı memnun olduklarını belirten limon üreticisi Serkan Yakut ise şunları paylaştı: “Deprem sonrası elimizde kalan mahsulleri değerlendiren AK Partili Belediyelere teşekkür ediyorum. Elimizde daha çok malımız var. İnşallah bu kampanyaya destek gelirse mutlu oluruz. Hatay Milletvekilimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” (Haber Merkezi)