Kurtuluş Caddesinde yapılan çalışmaları inceledi

  • Eklenme Tarihi :28.04.2024 | 13:35
  • Muhabir :Haber Merkezi

Kurtuluş Caddesinde yapılan çalışmaları inceledi

HATAY Valisi Mustafa Masatlı Kurtuluş Caddesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgi alan Vali Masatlı, Kurtuluş Caddesi’nin bütün ihtişamı ile ayağa kalkacağını bildirdi.

6 Şubat’ta meydana gelen asrın felaketinde büyük bir yıkıma uğrayan Antakya’daki tarihi Kurtuluş Caddesi’de depremden nasibini almıştı. Büyük bir bölümü yıkılan Kurtuluş Caddesinde çalışmalar devam ederken, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, caddede yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Caddeyi boydan boya yaya olarak gezen Masatlı, yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler aldı.

Vali Masatlı’nın yaptığı incelemeler hakkında Hatay Valiliğinden şu açıklama geldi,, “Tarih, kültür ve yaşamın buluştuğu yer. Kurtuluş Caddesi.  Valimiz Mustafa Masatlı, asırlar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan, ilimizin tarihi simgelerinden biri olan Kurtuluş Caddesi’nde bulunan ve restorasyon çalışmaları devam eden tescilli sivil mimari yapıları yerinde inceleyerek yetkililerden detaylı bilgi aldı.”