KUMLU’YA TOKİ YAPILACAK!

  • Eklenme Tarihi :16.09.2022 | 10:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Sosyal Konut Projesi’ne Kumlu İlçesi’nin dahil edilmemesi nedeniyle kamuoyunda “Kumlu’ya Neden TOKİ yapılmıyor?” sorusuna Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli tarafından bir bildiri yayınlandı.

KUMLU’YA TOKİ YAPILACAK!

Sosyal Konut Projesi’ne dahil edilmeyen Kumlu İlçesi’ne kamuoyu ve vatandaşlar tarafından “Kumlu’ya Neden TOKİ Yapılmıyor?” sorusuna ilişkin Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli tarafından bir bildiri yayınlandı. Sosyal medya üzerinden yayınladığı bildiride ‘Kumlu İlçesi’ne Neden TOKİ Yapılmıyor?’ sorusunu cevaplandıran Kumlu Belediye Başkan Mehmet Deli, “Kıymetli Hemşerilerim, Bir kaç gündür kamuoyunda acaba 11 ilçeye TOKİ konutları yapılıyor da neden Kumlu’ya yapılmıyor diye merak eden kardeşlerimize sorularının cevabını vermek isterim. Kendi ilçem adına olan durumu ve ilçemizdeki bir kaç olumlu ve olumsuz hususu, ilçemizin eksiklikleri, ilçemizin hakkı olup da karşılanan ve karşılanmayan tüm konuları muhatapları ile birlikte taleplerimizle yakında yapacağımız bir basın toplantısında açıklayacaktım. İlçemizin haklarını savunup gerekli hizmeti de alıyoruz elhamdulillah. Bu konudaki haksız ithamları da aydınlatacağım.” dedi.

TOKİ YAPILACAK MERA ALANINDAKİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

TOKİ yapılacak alan ilgili çalışmaların devam ettiğini ayrıca ilçeye TOKİ yapılacağını belirten Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, “TOKİ konutlarıyla alakalı cevabın hızlı verilmesi gerektiğinin uygun olacağını, kafa karışıklıklarının giderilmesinin haklılığını düşündüm. İlçemizde TOKİ yapılacak yer ile alakalı Mera’dan talep edilen alan ile alakalı çalışmalarımız devam etmektedir. Bizden önceki dönemde de istenen Mera ile ilgili talebimizin mutlaka karşılanacağını da takip ettiğim için biliyorum. Bu aşamadan sonra Kumlu’ya da TOKİ yapılacağını hemşerilerimizin bilmesini isterim. Yine konuyla alakalı yanlış bir bilgi vermemek adına Cumhur İttifakı İl Başkanlarımız Murat Adal ve Adem Yeşildal, ilgili vekillerimiz ve TOKİ temsilcilerimiz ile görüşüp konuyu netleştirdim. Konuyu özetleyecek olursak Kumlu ilçemize de TOKİ konutları yapılacak.” dedi.

KUMLU’DA YAPILAN HİZMETLER HAKKINDA BİLGİ VERECEĞİM

Yapılan hizmetleri reklam ve tanıtım konusundaki eksiklikleri gördüklerini belirten Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, “Kumlu’ya bugüne kadar ne yapıldı ki! diyen kardeşlerimize de bugüne kadar yapılanları bilmiyorum ama benden sonra neler yapıldığını basın toplantısında tek tek anlatıp bilgi vereceğim. Yaptıklarımızı anlatma konusunda da reklam ve tanıtım eksikliklerimiz olduğunu da bu vesileyle görmüş olduk. Konuya özen gösterip, soru soran, araştıran, haklı olarak talepte bulunan arkadaşlarımıza da hassasiyetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. (MUSTAFA SAĞLAM)