KÜLTÜRDEN İRFANA SEMİNERİ CEMİL MERİÇ İLE BAŞLADI

  • Eklenme Tarihi :27.12.2022 | 13:44
  • Muhabir :

Kaymakam Osman Acar bundan sonrada her iki haftada bir ilçemizdeki seminerlerin mutad şekilde devam edeceğini ifade etti.

KÜLTÜRDEN İRFANA  SEMİNERİ CEMİL MERİÇ İLE BAŞLADI

Hassa Kaymakamı  Osman Acar'ın himayesinde başlatılan Kültürel Kalkınma Projesi kapsamında ''Kültürden İrfana ''  konferansı  yapıldı. Bu haftaki konferansın konusu olan Cemil Meriç'in hayatı, eserleri ve felsefesi anlatıldı. Hassa Kaymakamı Osman Acar  yaptığı konuşmasında Gençlerimizin kendi bilim adamlarımız ve atalarından tevarüs eden zengin külliyatı tanımaları adına ilçede kültürel kalkınma projesi hazırladıklarını, gençlerin ve ilçe halkın kültürel anlamda zenginleşmesi için her iki hafta da bir mütefekkirin ve bilim adamının hayatı, eserleri ve ortaya koyduğu fikri mülahazalarını, felsefesini konferans aracılığıyla tanıtmayı amaçladıklarını, bu hafta ki bilim adamının  Cemil Meriç hakkında hocalar tarafından panel şeklinde anlatıldığını ifade etti.

 Önümüzde haftalarda; Sezai Karakoç, Aliya İzzetbegoviç, Nurettin Topçu, Necip Fazıl Kısakürek, İsmet Özel, ibnülemin Mahmut Kemal İnal gibi mütefekkir, münevver, alim ve bilim adamlarını hayatlarının "Kültürden İrfana" seminerleri kapsamında anlatılmaya devam edeceğini söyledi.

Acar “Burada esas gayenin gençlerimizin atalarını daha iyi tanıması ve bu şiarla gelecek bin yılda yeni Cemil Meriçler, Mütefekkirler, münevverler ve mucitlerin bu gençlerimizin arasında çıkmasına vesile olmaktır” dedi. (Haber Merkezi)