KULLANACAKSAK TALEP EDELİM

  • Eklenme Tarihi :16.01.2024 | 02:12
  • Muhabir :Haber Merkezi

KULLANACAKSAK TALEP EDELİM

 

AFAD Başkanlığı tarafından depremde işyeri yıkılan esnaflar için inşa ettiği Eski lunaparkın yerinde yapılan İskenderun konteynır çarşının taleplerin kaymakamlık tarafından almaya başlandığını belirten Çöloğlu “İş yeri yıkılan, ağır hasarlı orta hasar esnafların kaymakamlığa giderek buralarda iş yerleri istiyorlarsa başvuru yapmaları gerekiyor” dedi.

Oda Başkanı Çöloğlu, İskenderun Konteyner çarşıdan işyeri talep için kimlik fotokopisi, vergi levhası, hasar tespit raporu, oda kayıt belgesi, belediyede almış oldukları iş yeri açmaya çalıştırma ruhsatlarıyla başvuru yapmalarının yeterli olduğunu söyledi. 

Gelecek hafta sonları da başvuru yapanlar arasından kuralların çekileceğini aktaran Çöloğlu “İlana çıkan konteynır çarşı için talep alma 17 Ocak çarşamba gününe kadar devam edecektir. Çok sağ olsunlar kaymakam bey de cumartesi-pazar da talep alınabileceğini, isteyen esnaflarımız hafta sonunda gelip başvuru yapabilecek. Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar esnaf arkadaşlarımız buralar için başvuruda bulunabilirler. Esnaflarımızın kulaklarına değil, vicdanlarına seslenmek istiyorum. Daha önce iş yeri açmış veya iş yeri almış ama iş yerini de hiç bir şekilde kullanmıyor, boş bırakan veya oraya 1-2 parça eşya bırakıp, hiç gidip gelmeyen esnaflarımız, lütfen buraları kullanmayacaksanız gerçekten ihtiyaç sahibi olan, iş yeri bekleyen çok esnafımız var. Lütfen gidelim, o anahtarlarımızı geri teslim edelim ve bu yeni işyerlerimiz için de başvuruda bulunmayalım” diye konuştu.