Kız öğrenci kendini 3. Kattan attı

  • Eklenme Tarihi :24.02.2024 | 19:36
  • Muhabir :Haber Merkezi

Kız öğrenci kendini 3. Kattan attı

ANTAKYA’da bir kız öğrenci, okulunun üçüncü katından atlayarak intihar girişiminde bulundu. Yaralanan kız öğrenci, ambulansla Antakya Gülderen Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Antakya TOKİ Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencisi I.A. ders sırasında öğretmeninden lavaboya gitmek için izin istedi. Koridora çıkan I.A. bilinmeyen bir sebepten dolayı kendini koridorun penceresinden boşluğa bırakarak intihar girişiminde bulundu. Olayda ağır yaralanan I.A. ambulansla Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. İntihar girişiminin ardından okul tatil edildi ve öğrenciler evlerine gönderildi.

Öğrencinin intihar girişimi ile ilgi Hatay Valiliği, yaptığı açıklamada I.A.’nın daha öncede intihar girişiminde bulunduğunun ailesinden öğrenildiğini bildirdi.

Valilik intihar girişimi ile ilgili şu açıklamayı yaptı, “TOKİ Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi 12. sınıfta öğrenim görmekte olan I.A. İsimli öğrencimiz, 23.02.2024 Cuma günü saat 08.00 sularında ders öğretmeninden lavaboya gitmek için izin istemiş, sınıftan çıktıktan sonra 3.kat kuzey cephe koridor ara penceresinden atlayarak intihar girişiminde bulunmuştur. Olay yerine derhal ambulans ve polis ekipleri çağrılmış, öğrencimiz olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Antakya Gülderen Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.  Öğrencimizin yakınlarından alınan bilgiye göre daha önce de intihar girişiminde bulunduğu öğrenilmiştir. Öğrencimizin hâlihazırda majör depresyon tanısının olduğu ve 3 yıldır tedavi gördüğü bilinmektedir.

Hayati tehlikesi devam eden ve ailesi ile birlikte hastanede durumunu tarafımızca da takip edilen öğrencimiz, Adana’ya sevk edilmiştir.

Ailesine, yakınlarına ve arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, öğrencimize acil şifalar dileriz.”