KIZ MESLEK LİSELİDEN ÇANAKKALE ORATORYOSU

  • Eklenme Tarihi :19.03.2024 | 22:39
  • Muhabir :Haber Merkezi

KIZ MESLEK LİSELİDEN ÇANAKKALE ORATORYOSU

Çanakkale Zaferinin 109 yıldönümü dolayısıyla Hatay’ın İskenderun ilçesinde Sahil Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı anma programı ve oratoryo ilgi gördü.

İskenderun Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Askeri erkan, İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, kurum amirleri öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Tören saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İskenderun Sahil Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Naciye Güneş, “Hiçbir toprak bu kadar değer taşımadı, çünkü burası Çanakkale, yani son kaleydi” dedi.

Çanakkale Zaferiyle ilgili orta dereceli okullar arası düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

İskenderun Sahil Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenlerinin yer aldığı Oratoryoda Çanakkale Zaferi çeşitli hikayeler, görsellerle konuklara aktarıldı. Sunum sırasında konukların duygulu anlar yaşadıkları gözlendi.

Ayrıca İskenderun Sahil Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünde eğitim verilen anasınıfı öğrencileri de marşlar seslendirdi, ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı, protokol de minikleri tebrik etti.