KIRSAL KALKINMA HİBE DESTEK BİLGİLENDİRMESİ

  • Eklenme Tarihi :01.02.2024 | 14:21
  • Muhabir :Haber Merkezi

KIRSAL KALKINMA HİBE DESTEK BİLGİLENDİRMESİ

İskenderun’da, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında kırsal ekonomik yatırımların desteklenmesi programı kapsamında, tarımsal girişimcilere yönelik hibe destek bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve örgütlenme Şube Müdürü Aysun Yılmaz ile İskenderun İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sinan Uğurlu’nun organizasyonluğunu üstlendiği toplantı Sahil Kız Meslek Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Habip Dalgıç, HESOB Başkan yardımcısı Erol Akın, İskenderun Esnaf Odaları Başkanlarının da ilgi gösterdiği toplantıda, Veteriner Hekim Yusuf Aksu, slaytlı sunumu ile katılımcılara yatırımlar, hibe destekler hakkında bilgiler verildi.

3 Ocak 2024’de başlayan ve 19 Şubat 2024 tarihine kadar sistem üzerinden www.tarimorman.gov.tr internet adresinden de yapılabilecek yatırım desteklerle ilgili Yusuf Aksu Tarımsal Ürünlerin işletilmesi, paketlenmesi ve depolanmaya yönelik yatırımları anlattı.

Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına ilişkin yatırımlara değinen Aksu, Su ürünleri yetiştiriciliğine yönelik yatırımlar, Hayvansal ve Bitkisel orjinli gübrenin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımları aktardı.