KIRIKHAN MOBİLYACILAR SİTESİNE KAVUŞUYOR

  • Eklenme Tarihi :19.04.2022 | 09:56

Kırıkhan, Organize Sanayi Bölgesi ardından yine 1000 kişiye iş istihdamı sağlayacak ikinci büyük bir yatırım olan Mobilyacılar Sitesine kavuşuyor.

KIRIKHAN MOBİLYACILAR SİTESİNE KAVUŞUYOR

52  fabrika bacasının tüteceği ve binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak olan  Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesinde, arazi sahipleri yatırım çalışmalarına başladı.

Bu yıl içerisinde ve 2023 yılında bir çok fabrika faaliyete geçecek.  Binlerce kişi iş imkanına kavuşacak, bölgede ekonomik bir hareketlilik başlayacak. Bu önemli yatırım ardından, Kırıkhan ikinci bir büyük bir yatırıma ev sahipliği yapacak.   Hafta içinde Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve Kırıkhan Mobilyacılar kooperatifi yöneticileri Ankara’da Bakanlıkları ziyaret ettiler. Müjdeli haberleri verdiler.

BİR HAYAL DAHA GERÇEK OLDU

Kırıkhan’a bağlı  Ilıkpınar mahallesinde 165.000 m2 arazi üzerine Kırıkhan Mobilyacılar Sitesi kurulması  önündeki engeller  kalktı.

Hazineye ait arazinin   S.S. Kırıkhan Mobilya İhtisas  Sanayi Kooperatifine devri ve imar işleri, TBMM Dijital  Mecralar Komisyonu  Başkanı Hatay Milletvekili  Hüseyin Yayman’ın  girişimleri  sonucunda  tamamlandı.  Diğer  işlemlerin tamamlanmasıyla yakın bir zamanda   alt ve üst yapı çalışmalarının başlayacağı Mobilyacılar Sitesinde  150 işyeri  yer alacak. 5000 m2  idari binanın dışında, 400, 600, 1000 ve 2000 metre büyüklüğündeki 150 işyerinin, 2500 m2 İbadethanenin yer alacağı Kırıkhan Mobilyacılar Sitesinde  1000’i aşkın insana iş kapısı olacak.

BÖLGEDEKİ İŞSİZLİK TARİHE GÖMÜLECEK

Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesi ile  Kırıkhan Mobilyacılar Sitesinin   faaliyete girmesiyle yaklaşık Toplam 6 bin kişiye  iş istihdamı  yaratılacak.  Yatırımların çoğalmasıyla birlikte bölgede hareketlilik oluşacak ve ekonomik   gelişim artacak.  Bölgede yatırımların artmasıyla araziler değer kazanacak ve bölgeye büyük bir akım  sağlanacak.

YAYMAN SEÇİM DÖNEMİNDE SÖZ VERDİK, YAPIYORUZ

Kırıkhan’a  kazandırılan 2 önemli  yatırımın baş mimarı olan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ı en çok mutlu eden olay, binlerce insana iş kapısının açılacak olması.  Milletvekili Yayman bölgedeki gelişmeleri şöyle değerlendirdi “Seçim döneminde söz verdiğimiz bir vaadi daha gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Kırıkhan Mobilyacılar Sitesinde 150  esnafımız modern  işyerlerine kavuşacaklar. İşlerini büyütüp,  yatırım imkanı bulacaklar. Mobilyacılar Sitesinde 1000’i aşkın insanımıza ekmek kapısı açılacaktır.  Tarıma dayalı  olan Kırıkhan ve Hassa  bundan böyle sanayi  ile ekonomik bir gelişim yaşayacaktır.  Bölgenin  kaderi  değişecek, binlerce insanın yaşam standardını yükselteceğiz. Dikkat edilecek olursa, işimiz gücümüz Millet ve milletimizin sorunlarıdır. Halkımızın yaşam standartları yükseldikçe, refaha erdikçe bizler mutlu oluyoruz.” dedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz “şehrimiz için bu önemli yatırımdan dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a ve Bölge Vekilimiz Hüseyin Yayman’a teşekkür ederiz. Milletimiz, kendine hizmet edeni unutmaz” dedi. (Haber Merkezi)