KESKİN; GENÇLERİ MERKEZİMİZE BEKLİYORUZ

  • Eklenme Tarihi :01.06.2022 | 12:06

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, talebe yetişmek adına sürekli eğitmen ve kurs sayılarını arttırdıklarını, bu yoğun ilgiden oldukça memnun olduklarını, merkezden daha fazla gencin faydalanmasını istediklerini ifade etti.

KESKİN; GENÇLERİ MERKEZİMİZE BEKLİYORUZ

İskenderun Gençlik Merkezine, öğrencilerin ilgisi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bahar ve kış sezonunu oldukça verimli ve yoğun geçirdiklerini anlatan Keskin; “Bizim için son derece verimli bir yıl oldu. Güz dönemi ve bahar dönemini gayet iyi bir şekilde geçiriyoruz, hala çalışmalarımız aktif olarak devam ediyor. Bu dönem zarfında en çok sevindiğimiz şeylerden bir tanesi Deneyap Türkiye Atölyelerinin İskenderun’a kazandırılmasıydı. 6 hafta itibariyle kurslarımız hala Deneyap’ta devam ediyor. Birbirinden yetenekli ve başarılı 160 gencimiz, 3 yıl boyunca bizimle eğitimlerine devam edecekler, bunun 6 haftalık sürecini tamamladılar bile. Onun haricinde çok güzel bir şekilde yarışmalara katılımlarımız oldu.

 

İYİ BİR DERECE BEKLİYORUZ

“Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından düzenlenen kültür ve sanat yarışmalarında çok iyi dereceler elde ettik. Derecelerin haricinde bize en çok mutlu eden katılımın her geçen yıl daha çok artıyor olması. Hatay genelinde İskenderun olarak rekor kırdık diyebiliriz. Bilgi yarışmasında, müzik yarışmasında, tiyatroda her dalda birincilerin İskenderun'dan çıkması, hem de katılım anlamında İskenderun'dan fazla katılım olması bizleri son derece mutlu etti. Üniversitemizin ciddi desteği var, liselerimizden Makzume Anadolu Lisesi, Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi gibi birçok okulumuzun çok ciddi destekleri var. Biz de bu gençlerimizi istedikleri, yetenekli oldukları alanlarda yarışmalara kattık ve şu an itibariyle Türkiye finallerine gidecek bir münazara ekibimiz, bir bilgi yarışması ekibimiz var hali hazırda. İnşallah onlardan da Ankara’da yapılacak Türkiye finallerinde iyi bir derece bekliyoruz” dedi.

GENÇLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gençlik haftasında İskenderun Teknik Üniversitesinde üç günlük bir program gerçekleştirdiklerini söyleyen Keskin; “Bu sene İskenderun Teknik Üniversitesi'nde, gençlik haftasını kutlamak istedik gençlerimizle birlikte. Genç ofisimiz, İskenderun Teknik Üniversitesi ekibi ile birlikte ve topluluk başkanlarımızla birlikte çok güzel bir gençlik haftası, dolu dolu 3 gün geçirdik. Konserlerimizin, yarışmalarımızın ve birçok aktivitelerimizin olduğu bir çalışmaydı. Yarışmalarda dereceye giren gençlerimizin kupalarını takdim ettik, gece yarılarına kadar güzel bir şekilde eğlendik. Son derece katılım güzeldi, bu anlamda da destek veren tüm gençlerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)