KELDAĞ VE KARAMAĞARA KOYLARINA HARAN KALDILAR

  • Eklenme Tarihi :23.06.2022 | 10:38

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Hatay’ın Samandağ ve Yayladağı İlçe sınırları içerisinde bulunan Keldağ ve Karamağara koyları yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

KELDAĞ VE KARAMAĞARA KOYLARINA HARAN KALDILAR

Gün geçtikçe önemi artan koylar su altı canlılığıyla da yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Keldağ ve Karamağa Koyları, bir kez daha Hatay’ın turizm merkezlerinden biri olduğunu ortaya koyuyor.

 

Kosova’dan Hatay’a gelerek Hatay Dalış Merkezi Eğitmeni Samet Uygur tarafından karşılanan Kosovalı turistler Samandağ İlçesi’ne bağlı Çevlik Limanı’ndan yola çıkarak Keldağ ve Karamağara koylarına dalış yaptılar. Koylara gerçekleştirilen ziyaret esnasında tarihi yerleri yerinde görme fırsatı bulan turistlere Hatay Dalış Merkezi Eğitmeni Samet Uygur tarafından profesyonel dalış eğitimi de verildi.

HER YIL BURAYA GELEREK DALIŞ YAPACAĞIZ

Keldağ ve Karamağara Koylarının turizm tanırımı açısından Hatay için şans olduğunu belirten Kosovalı turistler, “Keldağ ve Karamağara koylarının doğa ile denizin birleştiği bir yerde olması son derece muhteşem tabiat görselidir. Buraya geldiğimizde bu kadar güzel bir yer beklemiyorduk. Ama ne yazık ki gördüklerimiz karşısında son derece turizm açısından adeta önemli bir yer. Bundan sonra her yıl buraya gelerek bu güzellikleri görmeden gitmeyeceğiz. Bizlere dalış konusunda yardımcı olan Hatay Dalış Merkezi Eğitmeni Samet Uygur ve ekibine teşekkür ediyoruz.” diye konuştular. (Haber Merkezi)