KAYMAKAM HUBUBAT HASAT ETTİ - Hatay Gazetesi

KAYMAKAM HUBUBAT HASAT ETTİ

  • Eklenme Tarihi :06.06.2024 | 13:49
  • Muhabir :Haber Merkezi

KAYMAKAM HUBUBAT HASAT ETTİ

HASSA Kaymakamı Osman Acar İlçe genelinde 35 bin dekar üzerinde yapılan hububat yetiştirildiği tarlada biçerin başına geçerek buğday hasadı yaptı.

Her yıl 20 Mayıs tarihinden itibaren başlayıp yaklaşık bir ay gibi bir süre içerisinde hasadı yapılan hububat verimi bu yıl 1 dekar başına 500 kg hasat geldiğini belirten Kaymakam Acar, “Yıllık 175 bin ton hasat yapılmaktadır. Depremin etkisi ile birlikte İlçemizde gün geçtikçe bu verimli toprakları daha fazla işleyerek devletimizin de desteğini her zaman çiftçi emekçilerimize göstermeye devam edeceğiz.

Bunların yanı sıra İlçemizde yetişen üzüm, zeytin, pamuk gibi tarımsal ürünlerinde daha önce bu şekilde hasadını gerçekleştirmiştik. İlçemizi yeniden yüzyılda bir tarım ilçesi yapmak için çalışacağız. Aynı zamanda ekonomiye de tam anlamında katkı sağlama noktasına taşımak istiyoruz. Bu anlamda bugün burada İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü çalışanlarımız ve emekçi kardeşlerimize İlçemiz adına teşekkürlerimizi iletiyorum.” dedi.

Kaymakam Acar, ayrıca, “El ele omuz omuza vererek 6 Şubat tarihininde meydana gelen asrın felaketinde almış olduğumuz yaraları hep birlikte izlerini silip, ilçemizi sanayide, eğitimde, tarımda ve ekonominin her alanında yükseltmeye ve daha da ileriye taşımaya devam edeceğiz” dedi.