KAYMAKAM BİÇERDÖVERLE BUĞDAY HASADI YAPTI!

  • Eklenme Tarihi :31.05.2022 | 10:38

Hatay’ın Arsuz ilçesinde çiftçinin buğday hasadına katılan Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar biçerdöverin direksiyonuna geçerek yılın ilk buğday hasadını gerçekleştirdi.

KAYMAKAM BİÇERDÖVERLE BUĞDAY HASADI YAPTI!

Hatay’ın başta amik ovası olmak üzere birçok yerinde çiftçi, buğday hasadına başlandı. Arsuz ovasında da yılın ilk buğday hasadı için hazırlıklar yapıldı, bölgeye çeşitli biçerdöverler geldi. Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar da bizzat biçerdöver direksiyonuna geçerek 2022 yılı üretim sezonunun ilk buğday hasadını başlattı.

 

Arsuzun Akçalı Mahallesinde gerçekleştirilen biçerdöverli hasat törenine Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar, İlçe Tarım Müdürü Serkan Yılmaz, İlçe Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Nal ve üreticiler katıldı.

Kaymakam Hasan Gökpınar Hatay’ın en önemli tarımsal ovasına sahip Arsuz İlçesinde, ilk hasadı biçerdöverle yaptıklarını belirterek “Her buğday tanesi ülke ekonomisi için, bizler için önemli. Kayıpları en aza indirmek için çalışmalarımızı ve denetimlerimizi sahada sıklaştırıyoruz. Bereketli bir yıl olmasını diliyorum" dedi. (Haber Merkezi)