KAYIN SAHASINDA İNCELEME - Hatay Gazetesi

KAYIN SAHASINDA İNCELEME

  • Eklenme Tarihi :09.06.2024 | 11:47
  • Muhabir :Haber Merkezi

KAYIN SAHASINDA  İNCELEME

Akçay Orman İşletme Şefliği’ne beraberindekilerle ziyarette bulunan Hatay Orman Bölge Müdürü Salim Karabulut, kayın sahalarında yürütülen üretim ve bakım çalışılmalarını yerinde inceledi.

Hatay Orman Bölge Müdürü Salim Karabulut’a, Bölge Müdür Yardımcısı Veysel Ayyıldız ve  İskenderun Orman İşletme Müdürü Abubekir Yaylagül da eşlik ederek, Akçay Orman İşletme Şefliği'ne ziyaret gerçekleştirdi. Orman Bölge Müdürü Karabulut ile beraberindekiler, 2024 Bakım Programı kapsamında Kayın sahalarında yürütülen üretim ve bakım çalışmalarını yerinde inceledi, bilgiler aldı.

Ziyaret sırasında, ekiplerin çalışmalarını titizlikle gözlemleyen Karabulut, sahada yapılan işlemler hakkında detaylı bilgi alırken, bakım ve üretim çalışmalarının bölge ormanlarının sağlığı ve sürdürülebilirliği açısından önemini vurgulayarak, ekiplerin özverili çalışmalarını takdir etti.

Çalışmaların planlandığı gibi ilerlemesinin ve ormanların korunmasının büyük önem taşıdığını kaydeden Bölge Müdürü Karabulut ve beraberindeki heyet, sahada incelemelerinin ardından değerlendirme toplantısı yaparak, ilerleyen süreçte yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.