KARSU, GELENEKSEL SÜNNET DÜĞÜNÜYLE ŞENLENDİ

  • Eklenme Tarihi :15.07.2022 | 10:55

Hatay’ın Altınözü ilçesi Karsu (Köyü) Mahallesi sakinlerinden Keremoğlu çifti oğulları Ali Eymen’in erkekliğe ilk adım atmasını, son yıllarda yurt genelinde unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sünnet düğünü ile kutladı.

KARSU, GELENEKSEL SÜNNET DÜĞÜNÜYLE ŞENLENDİ

Altınızü Karsu Mahallesinde yaşayan Leyla ve Yusuf Keremoğlu çifti tek erkek çocukları Ali Eymen’in sünnet düğünü için özel hazırlık yaptılar. Hiçbir detayı atlamadan Türk örf ve adetleri, yöresel geleneklerin yerine getirildiği organizasyona eş dost, akraba kalabalık davetli topluluğu katıldı.

 

Karsu mahalleli Ali Eymen erkekliğe ilk adımı atacağı düğünü öncesinde evlerinin bahçesinde davetliler için kazanlar dolusu çeşit çeşit yöresel yemekler pişirildi. Tüm konuklara ikram edilen yemeğin ardından davullar eşliğinde evden ata bindirilen Ali Eymen tüm davetlilerin katılımı ile mahalle turu attırıldı. At üstünde gezdirilen Ali Eymen’e Annesi Leyla, Babası Yusuf Keremoğlu ve akrabaları da eşlik etti. Yapılan yürüyüş sıkça oyunların oynanmasıyla beklemek durumunda kaldı. Gündüz at üstünde gezdirilen Ali Eymen’in eğlencesi gece düğün salonunda son buldu. (Haber Merkezi)