İSTE’DE KABUL EDİLEN BİR 1001 ÇABA PROJESİ DAHA

  • Eklenme Tarihi :22.12.2023 | 13:19
  • Muhabir :Haber Merkezi

İSTE’DE KABUL EDİLEN BİR 1001 ÇABA PROJESİ DAHA

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Karaaslan’ın yürütücü olduğu proje TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı tarafından desteklenmeye hak kazandı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Karaaslan’ın yürütücü olduğu ve “Geniş Bantlı Mükemmel Sinyal Emicilerin Kaos Desenli Yüzeyler Kullanılarak Elde Edilmesi” isimli proje, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinden etkilenen illerde yaşayan araştırmacıların Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek amacıyla bu yıl düzenlenen "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı" kapsamı, "Binbirçaba" kategorisinde desteklenmeye hak kazandı.

Proje kapsamında, savaş uçakları ve İHA’ ların yeni nesil radarlar tarafından tespit edilmesini engellemeye yönelik geniş bantta açı ve polarizasyon bağımsız yüzey malzemeleri geliştirilmesi amaçlanıyor. Prof. Dr. Muharrem Karaaslan ve ekibini tebrik eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Bin bir çabayla projeler hazırlayan, çalışmalar yapan, çalışma sonuçlarını cömertçe paylaşan İSTE Ailesi, tüm imkânlarıyla çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Daha nice proje kabulleri ile bölgemize ve ülkemize katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.