İSTE’DE GELENEKSEL ÇEVRİMİÇİ 19 MAYIS SERGİSİ

  • Eklenme Tarihi :23.05.2022 | 11:29

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) VI. Ulusal ve IV. Uluslararası Jürili 19 Mayıs Karma Sergisi çevrimiçi ortamda sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

İSTE’DE GELENEKSEL ÇEVRİMİÇİ 19 MAYIS SERGİSİ

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin Onursal Başkanlığını, İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) El Sanatları Bölümü öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Adem Çolak ve Öğr. Gör. Merve Düzağaç Çolak’ın etkinlik koordinatörlüğünü ve sergi küratörlüğünü yaptığı VI. Ulusal ve IV. Uluslararası Jürili 19 Mayıs Karma Sergisi çevrimiçi olarak ziyarete açıldı.

Geleneksel olarak düzenlenen 19  Mayıs Karma Sergisine bu sene de sanatçılar yoğun ilgi gösterdi. 19 Mayıs Karma Sergisi üzerine bir değerlendirme yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Geleneksel hale getirdiğimiz 19 Mayıs Karma sergimize, bu yıl da birbirinden değerli eserler göndererek bizleri yalnız bırakmayan sanatçılarımıza teşekkür etmek istiyorum. Çevrimiçi gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler fiziksel engelleri ortadan kaldırarak herkesi dijital bir ortamda bir araya getiriyor. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) olarak, toplumların bilgi kadar sanatsal faaliyetlere ihtiyacı olduğunun farkındayız. Bu konuda yolumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü çok güzel aydınlatıyor: ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’. İSTE olarak biz de böylesine özel bir günde, sanatın ve sanatçının yanında olduğumuzu göstermek istedik” dedi. Rektör Prof. Dr. Depci son olarak “Özverili çalışmaları ile bu serginin ortaya çıkmasına katkı sunan ve emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.(Haber Merkezi)