İSTE REKTÖRÜ DEPCİ’DEN YENİ YIL MESAJI

  • Eklenme Tarihi :31.12.2023 | 21:19
  • Muhabir :Haber Merkezi

İSTE REKTÖRÜ DEPCİ’DEN YENİ YIL MESAJI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 2024 yılı öncesinde bir mesaj yayımladı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 2024 yılı öncesinde bir mesaj yayımladı. Yeni yıl vesilesiyle yayınladığı mesajında sağlık, başarı, umut ve barış vurgusu yapan Rektör Depci şunları söyledi:

“Duygu yoğunluğunun çok yüksek olduğu bir yılı geride bırakıyoruz. 2023 yılının başında üniversitemizin içinde yer aldığı bölgemizin de dahil olduğu geniş bir alanı kapsayan asrın felaketini yaşadık. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, Türk Milletine baş sağlığı diliyorum. İSTE olarak deprem zamanında ve sonrasında milletimizin yanındaydık; yeni yılda da elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Depremin bizden aldığı tüm canlarımız yeni yılda ve ömrümüz boyunca her zaman aklımızda ve kalbimizde olacak; onların yerine de çalışacak ve üreteceğiz. Böylece umutlar filizlenmeye ve büyümeye devam edecek. Her yeni yıl yeni başlangıçların, yeni planların devreye girdiği milatlardan biri olma imkanını içinde barındırıyor. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız 2023’ü geride bırakırken dilerim ki 2024, Türkiye Yüzyılına yaraşır biçimde ülkemizin ve milletimizin yılı olur. Geçmişte yaptığımız gibi yeni yılda da emek vererek, çok çalışarak, ülkemizi kalkındıracak işler başararak var olmaya devam edeceğiz.

Ayrıca, dünyanın gözü önünde Filistin’de devam eden katliamın durması yeni yıldan insanlık olarak en büyük temennimiz olmalıdır diye düşünüyorum. Ömrünü bilime adamış bir insan olarak tüm insanların ırkının, inancının, dilinin önemi olmadan eşit haklara sahip olduğu bir dünyada aklın ve bilimin öncülüğünde yaşamayı diliyorum… Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden yıl gibi geride kalması umuduyla başta İSTE Ailesi olmak üzere milletimizin ve dünyanın yeni yılını kutluyorum.”