İSKENDERUN YAĞMUR SULARINA TESLİM!

  • Eklenme Tarihi :16.06.2022 | 12:35

Hatay’ın İskenderun ilçesinde on dakika yağan sağanak yağış, şehrin büyük bölümünde cadde ve sokakları yağmur sularına teslim oldu, yaşam olumsuz etkilendi, birçok işyerine yoldan taşan yağmur suları girdi.

İSKENDERUN YAĞMUR SULARINA TESLİM!

Dünden itibaren tüm yurdu etkisi altına alan yağışlı hava ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hatay’ın da içerisinde yer aldığı 37 kentte kuvvetli yağış uyarısı yapmıştı.

 

RÖGARLAR DEŞARJDA ZORLANDI

Bugün sabah saatlerinde kuvvetli yağış İskenderun’da on dakika gibi kısa süre yağdı, cadde ve sokakları yağmur suları kapladı. Kent merkezi Savaş, Hürriyet, Süleymaniye Mahallelerinde bile yollar yağmur sularına teslim oldu. Yağışın hızına yetişemeyen rögarlar, yağmur suları deşarjda zorlanınca bütün cadde ve sokaklar göle döndü.

EV VE İŞYERLERİNE SU GİRDİ

Yollarla kaldırımdan taşan yağmur suları birçok ev ve işyerine girdi, esnaf ile vatandaşlar isyan etti. Bu arada yoldan hızla geçen otomobillerin sıçrattığı sular da tepkilere neden oldu. Bu arada kuvvetli yağıştan İskenderun’un sanayi kesimi de çok etkilendi, burada da yollar, caddeler boş alanlar göle döndü. (Haber Merkezi)