İSKENDERUN RESMEN VENEDİK’İ YAŞIYOR

  • Eklenme Tarihi :07.01.2024 | 14:50
  • Muhabir :Haber Merkezi

İSKENDERUN RESMEN VENEDİK’İ YAŞIYOR

Hatay’ın İskenderun ilçesi her kuvvetli yağış ve deniz yükselmesinde oluşan su taşkınının yarattığı olumsuz yaşam koşulları sürüyor, vatandaş da esnaf da bu durumdan dertli. 

 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarattığı zemin çökmesiyle başlayan, özellikle sahil kesimi ile birçok bölge her kuvvetli yağış ve deniz yükselmesinin yarattığı su taşkını, İskenderunlulara Venedik’i yaşatıyor.

Kuvvetli yağışın etkisi altına gerin İskenderun dünden itibaren Sahil bandında Atatürk Anıt alanı başta olmak üzere, Atatürk ve Mete Aslan Bulvarlarını, Çay Mahallesinin bir kısmı suya teslim oldu.

Su birikintilerinin yarattığı olumsuzluklara tepki gösteren vatandaşlar ile işyeri olan esnaf, yüzyılın felaketinin üzerinden neredeyse bir yıla yakın zaman geçmesine karşın, Sahil, Atatürk Anıt alanı, Çay mahallesinin bazı bölümlerinde oluşan su baskınından bıktıklarını söylediler.    

Vatandaşlar, su birikintileri yüzünden bazı noktalara gidemediklerini belirterek “Mahvoldu İskenderun halkı, çok kötü bir durumdayız. Gideceğimiz yere ulaşmak için diğer sokaktan dolanacağız. Kentte sıkıntı sürüyor” dedi.