İSALE HATTI İNŞAATI'NIN 25 KMSİ TAMAMLANDI

  • Eklenme Tarihi :04.02.2023 | 01:13

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ‘Kumlu Yeni Ana İsale Hattı’ çalışmalarına başlayarak bir projeyi daha hayata geçirdi.

İSALE HATTI İNŞAATI'NIN 25 KMSİ TAMAMLANDI

Kumlu ilçemize içme suyunu temiz bir şekilde iletmek, suyu yeterli düzeyde temin etmek ve mevcut depolardaki su kayıplarının önüne geçmek adına yatırım programı kapsamında sözleşme bedeli 4 milyon 492 bin 400 Avro olan ‘Kumlu Yeni Ana İsale Hattı’ inşaatında çalışmaların devam ettiğini aktaran HATSU, proje kapsamında muhtelif çaplarda 28 km isale hattı çalışması yapılacağını açıkladı.

Genel Müdürlük, bunlara ek olarak 5000 m3 ve 300 m3 olmak üzere iki adet içme suyu depo inşaatı, mevcut olan 3 adet ayaklı deponun onarımı ve elektrik mekanik işlerinin yapılacağını bildirdi.

Çalışma kapsamında muhtelif çaplarda 25 Km şebeke yenileme ve iki adet içme suyu deposunda çalışmaların devam ettiğini açıklayan HATSU, yeni içme suyu şebekesi ile su iletiminin daha da iyileşeceğini ve yer altında oluşan su kayıplarının da önüne geçileceğini vurguladı.

HATSU, sağlıklı ve güçlü su iletiminin sağlanması adına kent genelinde proje üretme ve uygulama çalışmalarının süreceğini belirtti.