İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

  • Eklenme Tarihi :11.06.2022 | 10:28

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Veteriner Fakültesi ve AK ET Kesimhanesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Veteriner Fakültesi ve AK ET Kesimhanesi arasında eğitim-öğretim ve bilimsel alanlarda iş birliğinin geliştirilmesi, Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı dersleri içinde verilen Et Hijyeni ve Muayenesi kapsamındaki uygulamaların AK ET Kesimhanesinde yapılması konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

İmza törenine Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaca, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cafer Tayyar Ateş, Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Elmalı,  Ak Et Kesimhanesi sahiplerinden Sabit Ak ve Süleyman Karanlık katıldı.

 

İmza töreninde Prof. Dr. Fikret Karaca, fakültenin kuruluşundan itibaren öğrencilerinin kesimhane uygulamalarında işletmenin kapısını sürekli açık tutmalarından dolayı teşekkürlerini ifade ederek, yıllardır sürdürülen iş birlikteliğinin kâğıda dökülmesi şeklinde değerlendirdiklerini belirtti. İşletme sahibi Sabit Ak’ta,  eğitimin, öğrenmenin ve mesleki yetişmenin önemini bildiklerini, gençlerin başarılı ve ülkeye faydalı olmaları için veteriner fakültesine desteklerinin devam edeceğini, iş birliği yapmaktan da memnunluk duyduklarını ifade etti.

Protokol Ak Et Sahibi Sabit Ak ve Prof. Dr. Fikret Karaca tarafından imzalanarak uygulamaya konuldu. İşletme sahipleri ve dekan protokolün her iki kurum ve MKÜ Veteriner Fakültesi öğrencileri için hayırlı olması temennilerinde bulundu. (Haber Merkezi)