İLELEBET NÖBETTEYİZ, DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ!

  • Eklenme Tarihi :16.07.2022 | 13:53

Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir yazılı açıklama yaptı.

 İLELEBET NÖBETTEYİZ, DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ!

Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara, Milli birlik, beraberlik, kardeşlik, demokrasi, hoşgörü, paylaşımcılık, yardımlaşma ve dayanışmanın Ülkemizin sahip olduğu en önemli değerlerden olduğunu aktararaj “Bu müstesna değerlerimizin ışığında, yüce devletimiz ve necip milletimizin de gayretleriyle ülkemizin kalkınma ve gelişme trendinin büyük ivme yakaladığı aşikârdır” dedi. .

Ülkemizde her daim yoğun bir şekilde yaşadığımız milli ve manevi değerlerimiz ile ülkemizin kalkınma ve gelişme trendini hazmedemeyenler tarafından, ülkemizin ve aziz milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne yönelik hain saldırılarla karşı karşıya kaldığımızın herkes tarafından bilindiğine işaret eden Kaymakam Polat Kara, “Bu manada Türkiye, 15 Temmuz 2016 günü akşam saatlerinden itibaren tarihinin en kritik günlerinden birini yaşamıştır. Ülkemizin ve milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde yuvalanmış hain bir grup, emir-komuta zinciri dışına çıkmak suretiyle menfur darbe girişimi başlatmıştır. FETÖ üyesi oldukları anlaşılan bu bölücü ve hain grup, uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, silahlarla devlet kurumlarımıza ve aziz milletimize karşı hunharca saldırıya geçmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emir komuta zinciri dışında, çeşitli sınıflardan ve rütbelerden, FETÖ üyesi bir grup askerin başlattığı bu hain darbe girişimi, sınırlı ama ellerindeki silahların gücü sebebiyle tehlikeli bir boyutta cereyan etmiştir.

Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, dönemin Başbakanı Sn. Binali Yıldırım’ın gayretleriyle, siyasi parti genel başkanları, ordumuzun sağduyulu vatanperver komutanları, askerimiz, polisimiz ve asil ruhlu necip milletimiz milli şuur etrafında kenetlenmiş ve hainlere karşı mertçe, dik durarak, tanklara karşı göğüslerini siper ederek, canları pahasına menfur kalkışma engellenmiş ve devlet-millet bütünleşmesiyle tarihe altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atılmış ve aziz milletimizin bu şanlı direnişi ile yeniden diriliş destanı yazılmıştır.

Yazılı ve görsel basınımızın da bu süreçte ülkemiz lehine yayınladıkları haber ve kaleme aldıkları yazılar ile de takdire şayan bir şekilde tek vücut olunması muhakkak ki bu hain kalkışmanın püskürtülmesinde önemli bir rol üstlenmiştir.

Aziz milletimize ve yüce devletimize hizmet etmek yerine, iradelerini bölücü ve hain FETÖ ve türevleri olan terör örgütlerine teslim eden şer çetesi mensuplarının menfur teşebbüsleri, asil milletimizin iradesi, devletimizin kararlılığı ve güvenlik güçlerimizin etkili müdahalesiyle misliyle bozguna uğratılmıştır.

Bu menfur darbe girişiminde aziz milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyaya vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha pekiştirerek gözler önüne sermiş ve yüzyıllar öncesinde olduğu gibi, Anadolu topraklarını hayat alanı olmanın ötesinde istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı 100 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vererek tarihteki mümtaz yerini almıştır.

KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Dün olduğu gibi; bugün, yarın ve daima kutsal vatanımızın bütünlüğünü ve necip milletimizin huzur ve refahını tehdit eden iç ve dış terör örgütlerine karşı sosyal hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeksizin, Türkiye Aşkına, millli ve manevi değerlerimiz uğruna amansız bir şekilde ve kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğimizden zerre-i miskal kadar şüpheniz olmasın.

KARARLI BİR DURUŞ SERGİLEDİK

Menfur darbe girişiminin ilk haber alındığı andan itibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna mücadele veren, bu uğurda şehitlik yâda gazilik mertebesine erişen güvenlik güçlerimiz ve kadirşinas halkımız ile bu darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ardından ülkemiz genelinde olduğu gibi kentimizin meydanlarında demokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin tüm fertlerine, tüm güvenlik güçlerimize, kurum ve kuruluşların tüm idareci ve çalışanlarına, siyasi iradeye, sivil toplum kuruluşlarına, basınımızın güzide temsilcilerine, yediden yetmişe herkese şahsım ve teşkilatım adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

RAHMET, MİNNET, ŞÜKRAN İLE ANIYORUM

Bu duygu ve düşüncelerle, Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete irtihal eden tüm aziz şehitlerimizi ve şehadete şahitlik eden kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet, şükran ve tazimle anarken, muhterem ailelerine de en derin selam ve saygılarımı sunuyor, kadirşinas halkımızın şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu müstesna gününü en kalbi duygularımla tebrik ediyor, böylesine bir menfur ve bedbaht hadiseyi bir daha devletimize ve milletimize yaşatmak isteyen art niyetli ve nifak odaklı şer çetelerine fırsat vermemesi için Cenab-ı Allah'a arz-ı niyaz ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)