İlçe İnsan Hakları Kurulu Toplandı

  • Eklenme Tarihi :07.05.2022 | 11:41

Dörtyol İlçe İnsan Hakları Kurulu uzun bir aradan sonra Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün başkanlığında toplandı.

İlçe İnsan Hakları Kurulu Toplandı

Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün’ün başkanlık ettiği toplantıya, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Burak İzgi, MHP İlçe Başkanı İlyas Berik, CHP İlçe Başkanı Gökhan Özer, İyi Parti İlçe Başkanı Gürcan Eker, Dörtyol Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bahattin Gözübenli, İlçe Sağlık Müdürü Halil Canbolat, Hazine Avukatı Sibel Vayısoğlu, Baro Temsilcisi Selçuk Polat, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım,  Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sedat İskenderoğlu, Dörtyol Muhtarlar Demeği Başkanı Yusuf Soysal, Okul Aile Birliği Başkanı Sibel Duman ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Bölükbaşı katıldı.

 

Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün ilçede insan hakları ihlalleri yönünde herhangi bir müracaat bulunmadığını, bir tanışma ve fikir alış verişi yapmak amacıyla aylık olarak yapılması gereken toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade etti ve yönetmelikte yapılan değişikliklerden bahsetti.

CHP İlçe Başkanı Gökhan Özer ilçe genelinde artan hırsızlık ve uyuşturucu kullanımı konularına değindi. Hurda alımı yapan işyerlerindeki denetimlerin arttırılması ve kayıt altına alınması hususlarını belirtti.

İyi Parti İlçe Başkanı Gürcan Eker ilçe genelindeki aydınlatmaların gece yaşanan hırsızlık olaylarının önlenmesinde etkili olacağını ve temizlik hizmetlerinde daha titiz olunması gerektiğini vurguladı.

Hatay Baro Temsilcisi Av. Selçuk Polat yolların durumunun iyileştirilmesinin, ulaşım hakkı ihlallerinin önlenmesinde etkili olacağını söyledi.

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin başta temizlik olmak üzere güvenlik ve yolların durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu ve bu sıkıntıların aşılması için mücadele ettiklerini belirterek hayvan barınağı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün toplantının oldukça verimli geçtiğini belirterek, yürütülen çalışmalara paralel olarak, önleyici hizmetler ve ilçe güvenliği için alınan tedbirlerden bahsetti.

 

Vatandaşların rahat ve konforlu bir yaşam sürmeleri için çalışmaların kesintisiz devam edeceğini belirterek toplantıyı sonlandırdı. (Haber Merkezi)