İKİ PORTATİF YÜZME HAVUZU DAHA AÇILDI

  • Eklenme Tarihi :29.08.2022 | 11:25

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belediye ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle kurulan iki portatif yüzme havuzunu daha halkın hizmetine açtıklarını söyledi.

İKİ PORTATİF YÜZME HAVUZU DAHA AÇILDI

Belediye Başkanı Tosyalı,AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İlçe Başkanı Abdülkerim Güven ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ile birlikte yapımını tamamlanan Yüzme Havuzunun açılışını gerçekleştirdi.

YÜZME BİLMEYEN KALMASIN

Daha öncede Kapalı Yarı Olimpik Yüzme havuzu yaptıklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı, “Portatif yüzme havuzlarımız Denizciler Mahallesi Çok Amaçlı Salon Yanı ve Pirireis Mahallesi Kapalı Spor Salonu Yanına kuruldu. Gençlerimizin yüzme sporuna ilgisi bir hayli yoğun. Bu da bizi memnun ediyor" dedi.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Başkan Fatih Tosyalı, bu havuzlarda gençlere ücretsiz ve hijyenik şartlarda uzman eğitmenler tarafından yüzme dersleri verileceğini vurgulayarak “Halkın yüzmeye erişimi ve yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Proje ile özellikle de gelişim çağındaki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi hedefleniyor ” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından portatif yüzme havuzları gençlerin hizmetine açıldı. (Haber merkezi)