İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımı

  • Eklenme Tarihi :29.04.2022 | 11:49

Belen İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatmaya devam ediyor.

İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımı

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz sloganı ile yola çıkan öğrenciler ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

 

Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da gıda kolisi dağıtım geleneğini bozmayan Belen İmam Hatip Ortaokulu,  geçen yıl 55 olan koli sayısını bu yıl da 63 koliye çıkardı.

Okul  öğretmenleri, öğrencileri, veliler ve okulun önceki çalışan öğretmen ve gönüldaşlarının elbirliğiyle hazırlanan koliler, öncelikli ihtiyaç sahibi okul öğrencileri olmak üzere diğer ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. “Birlikten kuvvet doğar” atasözünü yeniden canlandıran okul, bu etkinliği bilfiil öğrencilerle birlikte gerçekleştirerek, öğrencilere aynı zamanda merhamet duygusu, yardımlaşma, dayanışma ve iyilik yapmanın erdemini yaşatarak göstermiş oluyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Mevlüt Oduncu, Her yıl ramazan ayında geleneksel olarak gerçekleştirdikleri dağıtım faaliyetlerinin bu yıl 4’ünsünü yaptıklarını belirtti. İlk sene 30, 2.sene 50, 3.sene 55 bu sene de 63 adet ramazan kolisi dağıttıklarını belirterek, bu güzel organizasyona katkı sunan bütün öğretmen, öğrenci, veli ve gönüldaşlarına teşekkür edip, bu vesile ile tüm İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramlarını kutladı. (Haber Merkezi)