HMKÜ’DE GELECEK ZİRVESİ İLGİ GÖRDÜ

  • Eklenme Tarihi :16.05.2024 | 14:56
  • Muhabir :Haber Merkezi

HMKÜ’DE GELECEK ZİRVESİ İLGİ GÖRDÜ

 

Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Mukim Koordinatörü Dr. Babatunde Ahonsi,  Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (HMKÜ) öğrencileriyle Atatürk Konferans Salonunda “Geleceğe Yön Vermek: Daha İyi Bir Dünya İnşa Etmek ve Gelecek Zirvesi” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan HMKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren: “6 Şubat tarihinde yaşanan yakıcı deprem hepimizin omuzlarına bu şehri yeniden ayağa kaldırmak, yaşanılabilir hale getirmek gibi bir görev yükledi. Yaşanılan deprem bize zorluklar karşısında nasıl dirençli olunacağını ve zorluklarla nasıl başa çıkılacağını öğretti. Yaşanılan zorluklara rağmen öğrencilerimizin evi olan kampüslerine dönmeleri için gereken tüm çalışmaları yapıyoruz.’’ dedi.

HMKÜ’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Babatunde Ahonsi üniversitemizin bilgi üretme, bilgi sağlama ve kamuya hizmet verme noktasındaki önemine değindi.

Söyleşiye katılan öğrencilere seslenen Ahonsi, öğrencilerin hayatlarının çok önemli bir noktasında olduklarını belirterek Birleşmiş Milletlerin görevlerinde birinin de yarınlar için sağlık, barış, refah dolu bir dünya, bir gezegen bırakmak olduğunu söyledi. Yakın tarihte dünya liderlerinin katılacağı zirve olacağını söyleyen Ahonsi, dünyamızda yaşanan sorunların ortak akılla üstesinden gelinebileceğini söyledi.

Program soru cevap kısmının ardından sona erdi.