HIRSIZLIĞA KAMERALI ÖNLEM

  • Eklenme Tarihi :20.11.2023 | 15:03
  • Muhabir :Haber Merkezi

Hatay’ın Antakya ilçesinde zeytin hırsızlarından bıkan bir çiftçi, bahçesinin muhtelif yerlerine gece görüşlü kameralar yerleştirildi.

HIRSIZLIĞA KAMERALI ÖNLEM

Hırsızların zeytin ağaçlarını bazen dallarından, bazen de kökünden kesip alan hırsızların büyük zarar verdiği çiftçi, çözümü güvenlik kamerasında buldu. Ahmet Özgün adlı çiftçi, haber merkezimize ulaşarak güvenlik zaafiyeti olan bölgede aldığı önlemi aktardı. Hırsızların ağaçlarını sökmeye başlamasının ardından tam da hasat döneminde büyük zarar uğradığını belirten çiftçi, başka çaresinin kalmadığını belirtti.

 

Hırsızlara önlem için başka çaresinin kalmadığını kaydeden Özgün; “Tam da hasat döneminde hırsızlar ağaçlarımızı dallarından ve kökünden söküp götürmeye başladı. Bizleri büyük zarar uğrattılar. Buna önlem için biz de bahçelerimize gece görüşlü kameralar yerleştirdik. Daha fazla zarar etmemek için bu yola başvurduk. Hatay Valiliğimiz narenciye bahçelerine devriye uygulaması gerçekleştiriyor. Zeytin çiftçisi için de bu tür uygulamaların gerçekleştirilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.