HER HASTA KENDİ YAKINIMIZ

  • Eklenme Tarihi :17.05.2022 | 08:42

Gözde Tıp Merkezi Başhemşiresi Aysel Bilir, bir hemşire olarak hastaneye gelen her hastayı kendi yakınları gibi davrandığını ifade ederek, hemşireliğin kutsal ve özveri isteyen bir görev olduğunu vurguladı.

HER HASTA KENDİ YAKINIMIZ

Dünya Hemşireler Haftası, etkinliklerle kutlanırken, sorunları da gündeme getirildi. Gözde Tıp merkezi Başhemşiresi Aysel Bilir, sözlerine, “Gece gündüz demeden sağlığımız için çalışan tüm hemşirelerimizin hemşireler gününü kutlarım. Hemşirelik bireyin ailenin toplumun sağlığını koruyan geliştiren ve hastalık halinde doktor işbirliğiyle iyileştiren meslektir. Tüm çalışma arkadaşlarım adına bu mesleği layıkıyla yapmaya çalışan bir ekip olmak için tüm çabamız ile çalışıyoruz” dedi.

 

HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Başhemşire Aysel Bilir, hemşirelikte prensipler ve özveri gibi duyguların bulunduğuna işaret ederek “Her hastayı kendi yakınımız gibi görmek ilk prensibimizdir. Hastaların memnuniyeti tüm günün yorgunluğunu atmamızda bize güç veriyor. Kurumumuz başhemşiresi olarak kendi çalışma arkadaşlarım ve tüm hemşire arkadaşlarımın bu özveri ile çalıştığını bilerek bu kutsal mesleğin daha güzel şartlar altında icra edileceği günleri görmek dileğiyle tekrar hemşireler gününü kutlarım” diye konuştu. (Haber Merkezi)