HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

  • Eklenme Tarihi :21.09.2022 | 09:53

Belen’de 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla hazırlanan program çerçevesinde etkinlikler Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk sunma töreni ile programı ile başladı.

HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

Çelenk sunma töreninde sırasıyla Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Belen Temsilciliği çelenkleri Atatürk Anıtına bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Belen Temsilcisi Ömer İncesu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması ile çelenk sunma programı tamamlandı. Program, Belen Seyir Terasında protokolün Gazilerle yapılan sohbetli toplantısı ile devam etti. Buradaki bir konuşma gerçekleştiren Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz Mustafa Kemal Atatürk’e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verilmesinin 101.yılını ve tüm gazilerimizin Gaziler Gününü kutlayarak, Gazilerimizin bu vatan ve devlet için ve de ezanlar susmasın, bayraklar inmesin diye mücadele ettiklerini bu sebeple kendilerine şükran borcumuzun olduğunu ifade etti. Yılmaz, konuşmasını şu şekilde tamamladı “Bizler de sizin uğruna mücadele ettiğiniz davaya sahip çıkacak gençlerimiz ve evlatlarımızı bu şuurla yetiştireceğiz inşallah. Unutmayın sizler bizim hep hatırımızdasınız. Hepinizden Allah razı olsun. Ahirete irtihal edenlere Allah rahmet eylesin. Hasta olanlara Rabbim acil şifalar versin .Hepinize hayırlı ömür diliyorum”

Akabinde, Kaymakamlık tarafından Gaziler Onuru’na öğle yemeği ikramı yapıldı. Yemek sonrası İlçe Müftüsü Hamza Köse de dua irad etti. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Belen Temsilcisi İncesu, Belediye Başkan Yrd. Önder de birer konuşma gerçekleştirdiler.  Program hatıra fotoğrafı ile sona erdi. Programa, Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz, Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belediye Başkan Yrd. Abdullah Önder, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, okul müdürleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. (Haber Merkezi)