HEM’İN BÜYÜK SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

  • Eklenme Tarihi :09.06.2022 | 10:43

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan meslek edindirme kurslarda, kursiyerlerin yaptığı çalışmalar Atatürk Anıt alanında düzenlenen ‘Büyük Sergi’de görücüye çıkarıldı.

HEM’İN BÜYÜK SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

İskenderun Halk Eğitim Merkezi’nin, 1-7 Haziran ‘Hayat Boyu Öğrenme’ Haftası etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıt Alanında düzenlediği Büyük sergisi yoğun ilgi gördü. İlk kez bu kadar geniş çaplı bir sergi açan Halk Eğitim Merkezi Müdürü diğer resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaptı. Büyük serginin açılışına vatandaşların yoğun katılım gösterdiği sergide, öğrenciler folklor gösterisi yaptı, müzik kursu öğrencileri, öğretmenleri müzik dinletisi sundu.

 

Aynı zamanda çeşitli ikramlar da bulunulan büyük bir şenlik havasında geçen sergi iki gün açık kalacak, bugün akşama kadar ziyaretçilere açık kalacak. Halk eğitim bünyesinde gerçekleştirilen el sanatları alanında, dikiş alanındaki çeşitli kurslarda yapılan, el sanatları, dikiş öğretmenlerinin yaptıkları eserler Su kabağından, çocuk elbiselerine kadar tüm kurslarda hazırlanan, üretilen ürünler eserlerden örnekler sergilendi.

Sergiyi İskenderun Kaymakam vekili Dr. Polat Kara, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur ile Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri büyük sergide bulunan stantları tek tek gezdi, kurs öğretmenleri ve kursiyerlerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. (Haber Merkezi)