Hedefimiz, Birlik ve Dayanışma İçerisinde Olmak

  • Eklenme Tarihi :28.07.2022 | 12:46

KIRIKHANLILAR HASSALILAR EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AÇILDI

Hedefimiz, Birlik ve Dayanışma İçerisinde Olmak

 

Başkan Altay, “Hedefimiz, Birlik ve Dayanışma İçerisinde Olmak”

Kırıkhan Hassalılar  Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İskenderun  Savaş Mahallesi Çok katlı Otopark yanında düzenlenen törenle hizmete açıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen açılışa Ak Parti Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdulkerim Güven, BBP Hatay İl Başkanı Metin Yeşilkaya, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İskenderun Halk Eğitim Müdürü Bekir Durur, Hizmet-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Yetim, İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı ve Denizciler Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Kekeç, Siyasi ve STK Temsilcileri ile Kırıkhanlı ve Hassalı  vatandaşlar  ile kalabalık halk topluluğu katıldı.

Açılışta ilk olarak söz alan Kırıkhanlılar Hassalılar  Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Altay; “Daha önce Denizcilerde açılan Derneğimize Hassalı hemşerilerimizi de ekledik ve derneğimizin adına Kırıkhanlılar-Hassalılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği olarak birleştirdik ve İskenderun’da daha geniş bir ortamda hemşerilerimizle   buluşmak, birlik beraberlik içerisinde  olmak için  yoğun süren gayretlerimiz sonucu yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Dernek binamızı hizmete açmanın onurunu yaşıyoruz. Burada amacımız, eğitim başta olmak üzere birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, örf ve adetlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak, şehrimizde yaşayan hemşerilerimiz arasında tanışma ve kaynaşmayı arttırmayı hedefliyoruz. Açılışımıza katılan tüm gönül dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılışta, Ak Parti Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı birer selamlama konuşması yaparak, Derneğin hayırlı olmasını ve her zaman destek vereceklerini ifade ettiler.

Yapılan konuşmaların ardın hep birlikte Kırıkhanlılar-Hassalılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinin açılışı kurdelesi kesildi.

Kırıkhanlılar Hassalılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği şu isimlerden oluştu:

Dernek Başkanı Mehmet Altay, 2.Başkan:Ahmet Şentürk,

Yönetim Kurulu Üyeleri: Osman Polat, Ramazan Osmanca, Halil Kaya, Mehmet Atahan, Lütfullah Biber, Ahmet Ersaf Kaya, Bestami Atik, Kasım Andı, Mehmet İbret, İbrahim İbret, İnayet Karaömer, Üzeyir  Tilbi,  Mehmet Filiz, Mehmet Gürel,  Mehmet Emre Sarı, Lütfi Maraşlı, Yusuf  Tilbi şeklinde oldu. Dernek Yönetim Kurulu üyeleri de el birliği çalışacaklarını söylediler. (Haber Merkezi)