HEDEF BİRİNCİ LİG

  • Eklenme Tarihi :15.08.2022 | 13:08

İskenderun spor Kulüp Başkanı Hakan Bolat, şampiyon kadrosu kurduklarını belirterek, 'Geçen sene nasıl ikinci lige çıktıysak, bu sezon da birinci lige çıkacağımıza inanıyoruz' dedi.

HEDEF BİRİNCİ LİG

Geçen sezon play Of finallerinde şampiyon olarak ikinci lige yükselen İskenderunspor’un 2022-2023 futbol sezonun hazırlıklarıyla ilgili  açıklama yapan Başkan Hakan Bolat birçok konuda görüşlerini dile getirdi.Kamp süresi oldukça güzel geçtiğini vurgulayan Turuncu-mavili kulübün Başkanı Hakan Bolat “Birinci kamp bitti, ikinci kampta cumartesi günü bitiyor. Gelecek hafta Çarşamba günü takım İskenderun’a geliyor. Çarşamba günü de akşam tesislerde ilk antrenman yapılacak. Bir iki eksiğimiz var, onarı da tamamlayacağız. Muhtemelen bugün yarın bir iki transferimiz daha olacak, ondan sonra hazırlıklara başlıyoruz. 15 gün sonra ilk maçımızı yapacağız” diye konuştu.

 

ŞAMPİYONLUK FAVORİSİ BİZİZ

Bu sezon gruplarında dört favori takım arasında yer aldıklarının altını çizen İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat “Şampiyonluk kadrosu kurduk. Şampiyonluğun en büyük favorisi biziz. Kocaelispor da çok iyi kadro kurdu, bizde çok iyi takım kurduk. Bucaspor da iyi takım kurdu, muhtemelen bu üç takım ve Karacabey de var, şampiyonluk mücadelesi bu 4 takım arasında geçeceğine inanıyoruz. Ama en büyük favori her zaman bizim takımımız. Elimizden geleni yapacağız. Bu sene büyük bir mücadelenin içerisine giriyoruz. Birinci lige çıkmak için büyük bir çaba sarf edeceğiz. Nasıl ikinci lige çıktıysak bu sene de birinci lige çıkacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

TARAFTARLARIMIZA GÜVENİYORUZ

Burada en fazla turuncu-mavili taraftarlara güvendiklerini ifade eden Kulüp Başkanı Hakan Bolat şunları söyledi: “Ligin ilk yarısını Hatay spor sahasında oynayacağız. Hatay spor tüm seyircilerini bekliyoruz. Kırıkhan’dan Reyhanlı’dan Antakya’dan da İskenderun’dan da çok büyük seyirci olacağına inanıyorum. Nasıl gecen sene bu işi başardıysak bu sene de İskenderun sporu layık olduğu birinci lige çıkartacağız. Aynı zamanda kulübü modernleştirmek namına her şeyi günü gününe dünya stantlarında yapmaya çalışıyoruz. Buradan İskenderun iş adamlarına ve belediye başkanın da desteğini bekliyoruz. Sponsorluklara ihtiyacımız var, daha iyisini yapabiliriz. İş adamları duyarlı olur, bize destek olurlar bize. İskenderun sporu İskenderun halkının İskenderun futbolunu özlediği günlere geri getiririz.”

10 TRANSFER YAPTIK

10’a yakın futbolcu aldıklarına da değinen Başkan Bolat “Bize göre yıldız futbolcular 6 veya 7 yıldız futbolcu var. İkinci ve birinci ligin yıldız futbolcuları Ali Keten’i aldık. Bolu spordan 2 yıl PTT de ful oynamış Kemal Tokak’ı aldık. Eyüp spordan, 5 kez şampiyonluk yaşamış Okan Dernek’i aldık. Sakarya spordan geçen senenin gol kralını aldık. Hollanda liginden Türk futbolu yıldızlarından Emir’i aldık. Geçen sene ful oynamış muhtemelen bugün veya yarın da iyi transferler yapacağız. Bize göre ikinci lig, birinci ligin futbolcularını aldık. Tabi ki çok yıldızla çok süper star olmakla şampiyon olunmuyor, süper bir katım kurmakla oluyor. Bizde kadro mühendisliğini iyi yaptığımızı zannediyorum. Özellikleri olan dinamik geriden top kuran düzgün bir takım kurduk” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)