HBB’DEN BİR GÜNDE İKİ PARK AÇILIŞI

  • Eklenme Tarihi :29.08.2022 | 13:09

Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki yeşil alanların ve çocuk oyun alanlarının artırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

HBB’DEN BİR GÜNDE İKİ PARK AÇILIŞI

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, kentte iki parkın açılışını daha yaparak vatandaşların nefes alacağı, çocukların güvenle oyun oynayabileceği yeni mekânları hizmete sundu.

HBB, ilçe belediyesinden devraldığı atıl vaziyetteki Antakya Şehit Mehmet Ali Demirbüken Parkı’nı hayata döndürdü. Parkı adeta baştan yaratan HBB ekipleri, vatandaşlara nefes alabilecekleri yemyeşil bir alan daha kazandırdı. Modern bahçe mobilyalarının kullanıldığı park çevre düzenlemesi ile de vatandaşların beğenisini kazandı. 6 bin 500 metrekare yeşil alan içerisinde yürüyüş yolları, banklar, kamelyalar, yapay şelale ve aydınlatma sistemi ve basketbol sahası yer alıyor.

 

HBB, Gülderen Parkı’nı da yenileyerek 6 bin 300 metrakarelik konforlu bir yeşil alanı daha hizmete açtı. Park içerisinde ağaçlandırma ve bitkilendirme çalışması yapan ekipler, bank ve çöp kovalarını yeniledi. Yenilenen parka otopark ve yürüyüş yolu da yapıldı. Park içerisine monte edilen çocuk oyun grubu ile güvenli bir oyun alanı oluşturuldu.

Her iki parkın açılışı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir’in katılımıyla yapıldı.

Açılışa katılanlar,  Şehit Mehmet Ali Demirbüken Parkı açılışının ardından spor alanında çocuklarla basketbol oynadı.

Parkların yeni hali başta çocuklar olmak üzere vatandaşların mutluluğuna vesile oldu.(Haber Merkezi)