HBB SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN YOĞUN MESAİDE - Hatay Gazetesi

HBB SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN YOĞUN MESAİDE

  • Eklenme Tarihi :09.07.2024 | 17:05
  • Muhabir :Haber Merkezi

HBB SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN YOĞUN MESAİDE

Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha yaşanabilir bir çevrede hayatını sürdürebilmesi için il genelindeki yeşil alan ve sahillerde bakım-onarım ve temizlik çalışmalarına devam ediyor.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların uğrak yeri haline gelen park alanları ve deniz kıyılarında çevre temizliğine özen gösteriyor.  

Sıcaklıkların yükseldiği yaz aylarında vatandaşların yoğun olarak kullandığı il sahil şeridinin temiz kalması için yoğun mesai harcayan HBB, Payas Cinkule ve Arsuz genelindeki parklarda çevre temizliği ve sahil şeridi boyunca da düzenleme çalışması gerçekleştirdi.

Çevre kirliliğinin önüne geçmek ve yarınlara temiz bir Hatay bırakmak parolasıyla hareket eden HBB ekipleri, park ve yeşil alanlarda yabani ot temizliği, ağaç budama, mıntıka temizliği, park aletlerinin dezenfektasyonu çalışmaları gerçekleştiriyor.

Ekipler ayrıca denize kıyısı olan 7 ilçede de sahil boyunca katı atık temizliği gerçekleştiriyor.

HBB BEYAZ MASA HER AN YANINIZDA

Yapılan çalışmalar sayesinde daha sağlıklı bir çevre oluşumunu amaçladıklarını belirten HBB yetkilileri, yeşil alanlar ve sahil kıyı şeritlerinde gördüğünüz eksikler ve talepler için @hbbbeyazmasa sosyal medya hesaplarından iletilmesi durumda anında müdahale edileceğini aktardı.