HAYVANLARI SİSTEMATİK OLARAK ZEHİRLİYORLAR

  • Eklenme Tarihi :08.08.2022 | 10:31

HayKonfed Genel Sekreteri ve AnadoluFed Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar, Hatay’ın Samandağ ilçesinde yıllardır sistematik olarak zehirleme yapıldığını iddia ederek yetkililerin harekete geçmesini istedi.

HAYVANLARI SİSTEMATİK OLARAK ZEHİRLİYORLAR

Samandağ’da kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından yıllardır  sistematik olarak zehirleme yapıldığını ve sadece son bir ay içinde yaklaşık 20 kedi ve köpeğin zehirlenerek öldüğünün tespit edildiğini aktaran Başkan Dr. Bayraktar “Doğru düzgün bir soruşturma yapılmadığı ve bu kişi(ler) tespit edilmediği için hunharca katliama devam ediyorlar. Kullanılan zehir sadece hayvanlar için değil, çevre ve insan sağlığı için de tehlike arz etmektedir. Bu konuya Hatay Valiliği ve emniyet güçlerinin daha ciddi yaklaşması gerekiyor.” dedi.

Bu katliamı yapanlar kadar buna zemin hazırlayanlar ve soruşturmayanlar da sorumlu olduğunun altını çizen Bayraktar “Yetkili herkesin duyarlı ve bilinçli bir yaklaşım sergileyerek sokak hayvanlarının beslenme, tedavi ve kısırlaştırmalarının yapılması gerekiyor. Başkasına görev atfetmek yerine herkesten beklediğimiz budur” dedi. (Haber Merkezi)