HAYDİ BİRİMLERİ ANAOKULU'NDA

  • Eklenme Tarihi :16.12.2022 | 13:24
  • Muhabir :

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, ekolojik ve botanik eğitim metodu ile dikkatleri üzerine çeken Portakal Çiçeği Anaokulu'nu ziyaret etti.

HAYDİ BİRİMLERİ ANAOKULU'NDA

Hatay İl Jandarma Komutanlığı, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı görev yapan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi (HAYDİ) ve Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, ekolojik ve botanik eğitim metodu ile dikkatleri üzerine çeken Portakal Çiçeği Anaokulu'nu ziyaret etti.

 

Ziyarette ekipler Anaokulu Müdürü Ömer Burgaç'a çevreye, doğaya ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek üzere kurulan birimleri hakkında bilgilendirmede bulunup, kısa adı HAYDİ olarak bilinen Hayvan Durum İzleme mobil uygulamasını anlattılar. Anaokulu bahçesinde bulunan tavşan, keçi, bıldırcın ve köpek gibi hayvanları sevip, köpekleri mama ile besleyen ekipler’e teşekkür eden Portakal Çiçeği Anaokulu Müdürü Ömer Burgaç, "Okulumuza Hatay İl Merkezinden ziyarete gelen ekiplere teşekkür ederim." dedi.

Ziyarette Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özer ve Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Bilal Tümkaya'da bulundu. (Haber Merkezi)